Niemcy: NATO obiecuje bzdury

   Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” w wydaniu z 28 września przytacza ocenę wysokich rangą wojskowych z Bundeswehry, iż wedle wszelkiego prawdopodobieństwa NATO nie będzie w stanie wywiązać się z „gwarancji bezpieczeństwa” udzielonych Polsce i innym państwom bałtyckim na niedawnym szczycie w Newport w Walii. Rozmówcy tygodnika negują możliwość wdrożenia przyjętego na szczycie Planu Działań na rzecz Gotowości (Readiness Action Plan) ze względów finansowych i organizacyjnych.

   W Newport szefowie państw i rządów krajów należących do NATO zapowiedzieli powołanie sił szybkiego reagowania – osławionej „szpicy”, która miała być gotowa do akcji w ciągu 48 godzin. Tymczasem, jak relacjonuje „Spiegel”, podczas spotkania szefów sztabów krajów NATO, które odbyło się 27 września w Wilnie, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów (najwyższy rangą amerykański dowódca) generał Martin Dempsey przyznał, iż uzyskanie gotowości do akcji w ciągu 48 godzin jest nierealistyczne. Jak wyjaśnił, realizacja tego punktu musiałaby oznaczać, że żołnierze spaliby w mundurach. Inni szefowie sztabów generalnych wyrazili z kolei opinię, iż „szpica” powinna liczyć najwyżej kilkuset żołnierzy (a nie kilka tysięcy, jak pierwotnie zapowiadano).

   W rezultacie podczas zjazdu w Wilnie doszło do utarczki słownej między Dempsey’em a głównodowodzącym NATO w Europie, również amerykańskim generałem Philipem Breedlove’em. Ten ostatni wezwał Dempsey’a, by swoje wątpliwości przedstawił raczej sekretarzowi stanu Johnowi Kerry’emu i sekretarzowi obrony Charlesowi Hagelowi, którzy zaakceptowali na szczycie w Walii kwestionowane teraz plany.

   Na wyciek powyższych informacji zareagowała Warszawa. Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak udzielił dziennikowi „Rzeczpospolita” wywiadu, w którym powiedział w zasadzie dosłownie, że samo członkostwo w NATO zapewnia Polsce całkowite bezpieczeństwo, bo w razie wojny obronią ją Stany Zjednoczone.

(Na podstawie PAP i rp.pl opracował A.D.)

NATO Ukraine

10 komentarzy

 1. Socjal Patriota

  Ktokolwiek kto liczy na to ze Zachod bedzie ginac za Gdansk, powinien byc leczony.

 2. Halo! Żyjemy w XXI wieku a nie XIX. Nie trzeba mobilizować trepów, bo w ciągu pierwszej godziny od wojny jądrowej (a innej w takim wypadku nie będzie) zginie miliard ludzi. W ogóle, w sytuacji gdy Rosja ma wielokrotnie mniejsze siły konwencjonalne niż NATO, mówienie o słabych mozliwościach mobilizacji NATO śmierdzi mi na kilometr podżegaczem wojennym.

 3. moherowy beret

  PIS wierzy w amerykańskich żołnierzy,że swoją piersią obronią przed Rosjanami.Jak ich z błędu wyprowadzić,żeby zaczęli myśleć samodzielnie.

 4. Błyskotki zachodu oślepiały i oślepiają POLAKÓW Myślą że jak ktoś nam przez uprzejmość powie dobre słowo to już jesteśmy NARODEM WYBRANYM . Do d–y sami się gnoimy sami szukamy sobie Wrogów to my sami robimy wszystko żeby nami pomiatano

 5. pismaki_klamia

  I to jest jeszcze jedno potwierdzenie o czym piszę od kilku miesięcy starając się uzmysłowić wszystkim, że w USA od czasu re-elekcji Obamy istnieje “bifurkacja” (termin uzyty przez płk. Jamasa Hanke, związanego z Veterans Today Gordona Duffa, najlepszego źródła informacji o rzeczywistych zakulisowych rozgrywkach) ośrodków władzy ponieważ Obama zdradził obóz Bilderbergów na rzecz porozumienia z Rosją i Chinami. Kto nie wierzy, niech sobie zda sprawę w jakim bagnie byłby obecnie świat, gdyby ustawione wybory wygrał Romney – człowiek Bilderbergów, wojna z Syrią i Iranem trwałyby w najlepsze, a Krym na pewno nie byłby rosyjski.

  Lektura obowiązkowa z liberator.pokazywarka.pl:
  “Obama II: czystka i pakt”
  “Czy Obama i Putin podzielą się Środkowym Wschodem?”
  “Bardzo ciekawe, że Rosja ma sojuszników wewnątrz rządu USA – wideografika”

  A także wiele artykułów autorów jak Gordon Duff, Thierry Meyssan, Webster Tarpley (szczególnie o Benghazi).

 6. Wiesław
  Bajka Ignacego Krasickiego piękna i pouczająca lecz Polacy na zachodzie nigdy nie mieli przyjaciół, NIGDY!!! Nawet przez moment. I mieć nie będą. Dotąd dopóki nie zrozumie tego każdy Polak to dotąd będzie murzynem i pachołkiem europy zachodniej, niewolnikiem we własnym kraju!

 7. Przeciez to wszystko wiadomo od poczatku, zaden kraj zachodni nigdy nie przyjdzie Polsce z pomocą, a już tym bardziej Niemcy, dlatego ze zachod chce zniszczyc narody słowiańskie od kilkuset lat, szukałem kiedyś źródeł polskich powstań narodowo-wyzwoleńczych i stwierdzam że wszystkie powstania poza wielkopolskim i śląskim mają swoją geneze na zachodzie!!!!! Wszystkie począwszy od konfederacji barskiej 1768 roku. Nawet pod Grunwaldem w 1410 roku Krzyżaków była garstka, reszta to pieprzona hołota z zachodu tzw szlachta rotterdamska która zjechała się tłumnie ze wszystkich znamienitych zachodnich rodów by mordować słowiańskich barbarzyńców!! Generalny Plan Wschodni z czasów drugiej wojny światowej zakładający zagładę słowian nie skończył się lecz dziś przybiera na sile, próbują kolejny raz utopić nas we własnej krwi.

 8. Siemoniak nie musi się pukać.
  Jako banderowiec liczy na rozpętanie w Polsce tego samego, albo gorszego, piekła co na wsch. Upadłej Krainie.
  Gorszego, bo te polskojęzyczne żydo-banderowskie psy dążą do wojny, w której Słowianie z Polski i Rosji będą się wzajemnie mordować.

 9. Mr.Siemoniak puknij się Pan…

 10. “wśród fałszywych przyjaciół psi zająca zjedli”

Dodaj komentarz