Warszawa: Pożegnanie atlantysty

Ciekawa instalacja artystyczna pojawiła się na cmentarzu przy warszawskim kościele pod wezwaniem św. Katarzyny. Nieznani sprawcy pozostawili tam gwiazdę Dawida opisaną słowami “Dawid Wildstein, żył 30 lat, zm. 13 XII 2014 w Kramatorsku”. Towarzyszyły jej inne elementy instalacji: symbol falangi ułożony ze świec i wstęga z hasłem “Pozdrowienia od Moto Oli”. Kwestia intencji twórców pozostaje nieznana, podobnie jak ich tożsamość. Nie jest to jednak pierwszy przypadek śmiałej akcji artystyczno-politycznej wymierzonej w dziennikarzy “Gazety polskiej”.  Pod koniec sierpnia inny związany z nią publicysta otrzymał pozostawione na drzwiach mieszkania pozdrowienia od słynnego Igora Striełkowa.

(na podst. informacji własnych)

wnf

17 komentarzy

 1. Bschentschischtschikiewitch

  Incydent został odnotowany przez ukraińskojęzyczny oddział Radia Svoboda:
  http://www.radiosvoboda.org/content/article/26634243.html

 2. Nie czepiam się ale za samo nazwisko-podeszwa na ryj a za resztę-…? jak oni(Wildsztajny) tak kochają Ukrainę to niech tam jadą. Dam im(Wildsztajnom) na bilet-pięć złotych bo to bilet w jedną stronę.

 3. Wildsteiny tak pienią się na temat demokracji na Ukrainie po majdanie.Wtłaczają kit ludziom w tych swoich gazetkach.No i nikt z Polaków nie zdaje sprawy co dzieje się na Donbasie.Rozwydrzone żołdactwo ukraińskie po pijaku łazi po ulicach Mariupola i wymusza u mieszkańców łapówki.Mają broń strzelają w powietrze i gdzie tu obrona mieszkańców.Mieszkńcy czekają jak na zbawienie na uwolnienie ich od banderowskiego badziewia.

 4. Natomiast Gazeta.pl, Gazeta Wyborcza to syjonistyczno-lewicowa propaganda.

 5. Gazeta Polska, Niezależna.pl to syjonistyczno-prawicowa propaganda.

 6. Ciekawe dzieło sztuki, po prostu apex culturae. Należy wspierać takie talenty 😉

 7. Wildsteiny i inne steiny to typowa chazarszczyzna, czyli zjudaizowane Mongoły i ich pobratymcy. Wczoraj byli bolszewikami u Stalina, dzisiaj udają polskich prawicowców u boku Banderosława, bo zasadniczo nie ma dla nich żadnego znaczenia jaką w danej chwili prezentują opcję polityczno-światopogladową. Od muzułmanów przejęli taktykę takijja, która pozwala im się odnaleźć się w każdej sytuacji. W średniowieczu mieli doskonałą pozycję w regionie – jako Chazaria łupili sąsiednie ludy trybutami oraz handlowali z islamem słowiańskimi niewolnikami, z czego bardzo dobrze sobie żyli. Aż Słowianie poprosili o pomoc skandynawskich Waregów i ci rozwalili im ten biznesik w drobny mak. Wtedy rozpełzli się po całej Europie, a teraz knują jakby to odbudować na Ukrainie Chazarię i swoje wpływy w tej części Europy.

 8. Młody Wildstein to głupek, zwykły pozer. Pojechał na Ukrainę sobie fotki robić. Żadnych ideałów, wartości, ba nawet przemyśleń głębszych nie ma. Nikt by go nie traktował poważnie gdyby nie znany ojciec.
  Ojciec jest przynajmniej inteligentny, też karierowicz, na ile z niego Polak nie wiadomo, ale listę ujawnił to ma na plus.

  • Nie jest pewne czy ta lista Wildsteina jest pełna. Znając realne życie, to na 99% oszczędzono istotnych agentów, tzn. tych którzy nadal pracują. Myślę, że Wildsteina w ten sposób uwiarygodniono. Polacy mieli się znaleźć między Michnikiem i Wildsteinem. Zwykła socjotechnika. ONI mają obsesję by wszędzie wpychać swoich liderów, tworzyć fałszywe opozycje itp. np. pompują balon z napisem Naomi Klein, balon z napisem Noam Chomsky. Nie można tym ludziom specjalnie wiele zarzucić, to dysydenci ale…jak co do czego przyjdzie, to choćby instynkt samozachowawczy spowoduje, że będą swoich bronić, tzn. przypilnują by dyskurs nie wymknął się spod kontroli. Klein i Chomsky tępią na przykład powątpiewanie w oficjalną wersję zamachów 11 września – mimo, że są mocne, racjonalne podstawy by powątpiewać (zawalenie WTC7, dziura w Pentagonie, hece z lotnictwem bojowym tego dnia i…dziesiątki innych wątpliwości).

  • i jeszcze jedno. Ideały to chyba młody Wildstein jednak ma. Walczy o lepszy świat. Dla swoich :). Akurat to, jako u wroga doceniam. Proszę mi raczej powiedzieć jakie ideały ma głupi polski goj srający na Wołyń i popierający agresję na Libię, Syrię, Irak, Noworosję?
   .
   …choć z drugiej strony, ten idealizm nic Wildsteina nie kosztuje. Łatwo być idealistą gdy ideały wspiera reżim. Wątpię by ten banderowski hipster wytrzymał solidniejszą próbę.
   .
   Czyli idealista, ale tani. 😉

   • Zarahero wydaje mi się ,że tej Gazety Polskiej i podobncych piemek to nikt nie kupuje, a redakcja jest podtrzymywana kroplówka wprost z Ambasady USA. Kongres usa łoży duże kwoty na fundusz “kolorowych rewolucji” i redakcja niezależnej, republiki GPC itp może dostawać kasę wprost od agentów amerykańskich :).Np niedawno kongres USA przeznaczył 700 MLN dolarów na kolorową rewolucje w syrii i na “umiarkowaną opozycję”. Umiarkowanej opozycji tam jednak nikt nigdy nie widział a umiarkowany Abu Dua który spotał się z senatorem McCainem w Syrii za niedługo okazł się być Abu Bakrem al Bagdadim. Przywódcą IS. Wydaje mi się ,że Dawid Wildstein chce troszkę uszczknać z tego Amerykańskiej funduszu na kolorowe rewolucje. On nie ma żadnych ideałów Robi to dla pieniędzy oraz może czuje jakaś więź krwi z żydowskicmi oligarchami finansującymi huntę kijowską.

 9. Oj widzę synalki Bronisława idą w ślady ojca
  “Bronisław Wildstein wielokrotnie brał udział w bójkach. Bił nauczycieli, antysemitów. Bójki, chuligaństwo, kiepskie wyniki w nauce, kontestacja, zakończyły się dla niego dozorem kuratora – po pobiciu milicjanta w stanie upojenia alkoholowego.”
  Młodszy syn “powtarza klasę”, Starszy Dawid to też niezły gagatek chuligan. Chodzi na bójki pod ambasadą ukrainy.

  Pojechał na ukrainę wspierać żadnych krwi nacjonalistów ukraińskich, członków rozmaitych zbrodniczych batalionów NAC Gwardii. Nawet amnesty international widzi ich zbrodnie. Ostrzał dzielnic cywilnych bez znaczenia militarnego, torturowanie porywanie ludzi. Gwałty , masowe mordestrwa i grabierze. Dawidek tego nie widzi. Wszedzie za to widzi rosyjskie zielone ludziki , trolle.
  Mieszkańcy Donbasu bronią się przez zbrodniczymi neo-banderowcami. Kiedyś wymordowali polaków na wołyniu a teraz znowu są rządni krwi i chcą wymordować rosjan na Donbasie.

  Dlaczego Dawidek ich wspiera. Może chce wsrzesić żydowskie państwo na ukrainie chazarię? Może jest opłaconym agentem amerykańskim? A moze jest poprostu młodym głupim człowiekiem mającym problem z logicznym myśleniem i sam nie wie kim jest. Był “lemingiem” , teraz jest “prawicowcem”.

 10. To agentura nie tylko amerykańskich służb. Dorota Kania np fukcjonariuszką tajnych służb i wykonuje polecenia służb. Pisała artykuły szkalujące Zbigniewa Stonogę

 11. Jak dla mnie super:)Szkoda, ze twórca jest nieznany ale mam nadzieję, że ma więcej takich dzieł, które wystawi w przyszłości:)PS Ciekaw co na to powiedzą/napiszą dwie syjonistyczne gazety tj. GPC i koszer Zeitung?

 12. Całe to środowisko “gazety polskiej” to osobliwa menażeria. To agentura amerykańskich służb w polsce.

 13. Gdzie tam pejsaty ryzykowałby i jechał do Kramatorska.Ale kawał wykroili zabawny.

Dodaj komentarz