Czeczenia: O ukaranie podżegaczy

Prezydent Republiki Czeczenii Ramzan Kadyrow zażądał od rosyjskich specsłużb “zatrzymania i dostarczenia do Groznego” trzech deputowanych ukraińskiego parlamentu. Według czeczeńskiego prezydenta popierają oni i politycznie wspomagali terrorystów, którzy 4 grudnia dokonali ataku w Groznym.

4 grudnia terroryści zaatakowali w stolicy Czeczenii – Groznym. W trakcie ataku (skończył się śmiercią całej jedenastki napastników oraz 14 policjantów i cywila) wymienieni posłowie wzywali Ukraińców do poparcia separatystów w Czeczenii.

Wymienieni posłowie ukraińscy nie odżegnują się od związków z islamistycznym terroryzmem na Kaukazie. Już w marcu przywódca “Prawego Sektora” Dmytro Jarosz apelował do Doku Umarowa, samozwańczego emira Kaukazu i wahabickiego terrorysty o podjęcie działań wymierzonych w Rosję.

(Na podst. gazeta.pl, inf. własnych)

kadyrow.20101122-16

2 komentarze

  1. Doku Umarow zdechł. w wyniku tego apelu ;)Tak będzie i teraz.

  2. Mam nadzieję że Gościu straci cierpliwość i tak wesprze siły Noworosji że zatrzymają się dopiero na Odrze a wtedy możliwe że dorwie tych typów a jak nie to zdobędzie sobie sympatię i możliwości Narodu Polskiego który z roku na rok zdycha pod coraz większymi obciążeniami nakładanymi przez “wspaniały, demokratyczny i wolnościowy zachód”, które drastycznie wzrosną w najbliższym czasie przez obowiązywanie u nas “pakietu klimatycznego dla energetyki i przemysłu”. Niech przyjdą jak najszybciej bo póżniej mogą być pewne problemy z ich “brygadami”.

Dodaj komentarz