Polska: Władze ściągają Ukraińców

   W kwietniu 2014 r. koła biznesowe z Gdańska we współpracy z prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem oraz Konsulatem Generalnym RP we Lwowie zaczęły ściągać Ukraińców na staże do Polski. W ramach „I edycji” tego „projektu” sprowadzono do naszego kraju 20 studentów Uniwersytetu Iwana Franki oraz Politechniki Lwowskiej. W lecie bieżącego roku odbyli oni staże nie tylko w prywatnych firmach, ale także w państwowych spółkach o strategicznym znaczeniu (PKN Orlen) oraz w instytucjach publicznych, zarówno samorządowych (Urząd Miasta Gdańska), jak i państwowych (Narodowy Bank Polski). „II edycja” planowana jest na lato 2015 r., kiedy to liczba miejsc dla ukraińskich stażystów wzrośnie do 25.

Źródło: kresy.pl

Komentarz Redakcji: Najpierw dowiadujemy się, iż ukraińscy dresiarze, którzy fotografowali się z flagą UPA w Przemyślu, przyjechali do Polski na studia, ponieważ polskie władze przyznały im Kartę Polaka. Następnie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz otrzymuje medal od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy – jako pierwszy w historii polski dziennikarz jawnie nagrodzony przez służby specjalne obcego państwa. Teraz okazuje się, że władze naszego państwa z inspiracji pasożytniczego świata biznesu sprowadzają do Polski Ukraińców, których następnie lokują w strategicznych przedsiębiorstwach państwowych czy centralnych państwowych instytucjach takich jak NBP. Można by zapytać: a dlaczego nasze władze nie włożyły tego wysiłku w ściągnięcie na staże Polaków ze Lwowa? Ale ważniejsze jest inne pytanie: z jakich powodów polskie władze konsekwentnie budują w naszym państwie obcą V kolumnę? Czy to w ogóle jest jeszcze nasze państwo? Czy rakowata narośl, przed którą należy zacząć się bronić? (A.D.)  

flag-pins-poland-ukraine_3

8 komentarzy

  1. Kiedy pojawią się w końcu ,,cienie z nożami”, które pokażą im, kto tak naprawdę ma moralne prawa do tych zbrukanych przez zdrajców ziem?

  2. Myślę że w Polsce zawsze były wrogie Polakom siły.Taka wypowiedż padła z ust Kardynała Wyszyńskiego w latach 60-tych.Ujawniły się w całej ohydzie przy “okrągłym stole”.Niewiele czasu było im potrzeba żeby pozbawili nas własnego przemysłu,rybołostwa,zniszczyły siły obronne,wygoniły miliony ludzi z kraju.To zorganizowana perfidna robota.Polaków się boją,na różne sposoby neutralizują i będą neutralizować wszystkie siły które mogą zagrozić ich interesom-włącznie do fizycznej zagłady Polski i PolakówNiestety nie ma jak narazie żadnych liderów którym naród mógłby zaufać.Ale podobno nadzieja umiera ostatnia.

  3. moherowy beret

    Wrocłąw też zapełnił się Ukraińcami,niby Polacy,ale ledwo przewracają językami i widać,że nie Polacy.Jak mówi po polsku pani Maria PYŻ ze Lwowa,gdy bywa w Polsce.Mówi bez zająknięcia się.Władza chce mieć w przyszłości swój elektorat i V kolumnę,która będzie im wierna.Teraz jeszcze leczenie banderowców rannych i to wszystko z naszych kieszeni.Przybyszy z Ukrainy (nie wiem czy wojacy)operują na okulistyce na zaćmę.Opowiadała sąsiadka,że miała operację,a po niej był ktoś z Ukrainy.A prywatnie taki zabieg kosztuje 4.400 zł(jutro znajoma idzie na taki zabieg,ale płaci sama,bo czekanie 3-4 lata jest bez sensu).Władza traktuje Polaków właściwie jak intruzów,a może to ktoś każe tak czynić?

  4. Ostatnie dwa zdania zdają się świadczyć o tym że redakcja xportalu zaczyna powoli spostrzegać w czym tkwi problem. Nie rozumiem więc skąd u was ten entuzjazm do powolnej militaryzacji państwa motywowanej zagrożeniem ze strony Rosji – nie trzeba być geniuszem żeby zdać sobie sprawę z tego że to wojsko będzie chroniło interesów zachodnich banków i koncernów. Prawdziwym zagrożeniem dla nich jest niezadowolona część społeczeństwa a nie jakaś tam Rosja. W razie potrzeby “nasze” czołgi będą nas rozjeżdżały na ulicach, “nasza” artyleria będzie równała z ziemią nasze domostwa a każdy kto się sprzeciwi zachodniej polityce kolonialnej zostanie uznany za groźnego terrorystę którego trzeba czym prędzej zneutralizować – tym też się zajmie “nasza” armia.

  5. To nie jest nasze państwo, najwyższy czas to wszystkim zrozumieć.

Dodaj komentarz