Bułgaria: Wyjść z NATO i UE

Podczas sesji parlamentu 5 grudnia, przywódca nacjonalistycznej partii Ataka Wolen Siderow zasugerował przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia Bułgarii z NATO i Unii Europejskiej. Według Siderowa, pozostawanie w ich strukturach zagraża bezpieczeństwu i gospodarce kraju. Jako przykład wymuszania na Bułgarii niekorzystnej polityki wskazał anulowanie projektu gazociągu South Stream pod wpływem nacisków UE, co określił jako “cios zadany interesom narodowym i godności Bułgarii“, szczególnie niekorzystny w związku z dużą stopą bezrobocia w kraju. Podkreślił też, że Bułgaria nie może zostać wciągnięta w konflikt woków Ukrainy będący wynikiem prowokacji i przewrotu zorganizowanego przez USA. Zdaniem Siderowa “Pora zadecydować, czy dalej będziemy oddychać euroatlantyckim pyłem aż się udusimy, czy sięgniemy do naszych narodowych korzeni sięgających dawnej Eurazji.

(na podst. warandpeace.ru)

volen-siderov-se-vryshta-na-ekran-41299w

4 komentarze

  1. moherowy beret

    Jeżeli tylko zacznie się wystąpienie nawet najmniejszego państwa przeciw UE i NATO,to powinno spowodować lawinę.No i jak domek unijny z kart rozleci się z trzaskiem.Przecież Grecja,Włochy nie są zachwyceni Euro.Oczywiście zacznie się terror i prześladowanie ludzi,ale pogrążyć się w czarnej rozpaczy nie ma sensu.

  2. Nie istnieją takie, czy inne partie i organizacje…

    JEST TYLKO PARTIA POLSKA I ANTYPOLSKA – Czartoryski

  3. a potem im zrobić lustrację za upodlenie narodów

  4. Niestety z tych organizacji tak łatwo się nie wychodzi i samo referendum nic nie da. Dobrze jednak że te siły cieszą się poparciem coraz większej rzeszy ludzi w różnych miejscach Europy, daje to nadzieję że przy ich determinacji i współdziałaniu w rozwalaniu tego układu, w końcu to nastąpi.

Dodaj komentarz