Irak: Śledztwo ws. brytyjskich zbrodni

Międzynarodowy Trybunał Karny ma zająć się setkami nowych spraw dotyczących zbrodni brytyjskich żołnierzy popełnianych na ludności cywilnej podczas okupacji Iraku pomiędzy rokiem 2003 a 2008. Mowa o przypadkach tortur takich jak gwałty, rażenie prądem, pozbawianie snu i pobicia – donosi niedzielny The Independent.

Nadużyć o których mowa brytyjscy żołnierze dopuszczali się wobec mężczyzn, kobiet i dzieci. Najmłodsza ofiara miała 13 lat, najstarsza 101 (!). W jednym z opisanych przypadków iracki policjant zginął na oczach rodziny po tym, jak Brytyjczycy zanurzyli jego głowę w wiadrze z wodą i przytrzymali aż zmarł. Publikacja The Independent wyprzedza oficjalny raport na temat brytyjskich zbrodni w Iraku, który ma ukazać się w środę.

(Na podst. PressTV)

British-troops-in-Iraq-001

4 komentarze

  1. Socjal Patriota

    Obrzydliwe, zważywszy że przytłaczająca większość ofiar imperialistów stanowią szyici którzy tyle wycierpieli za Saddama.

  2. swarożysyn

    Witam,ja z innej beczki czytaliście o sobie w Gazecie Polskiej z 10`tego? Myślę że mimo chodem zrobili wam niezłą reklamę sam miałem już 3 telefony z zapytaniem czy kojarzę Falangę? Pozdrawiam

  3. Bandyci zawsze bedą bandytami. Ciekawe kiedy pojawią się informację na temat zachowania się polskich sił okupacyjnych.

  4. Następni bandyci………………..mam nadzieję,że za to zapłacą:(

Dodaj komentarz