Rosja: Zachód nie jest już chrześcijański

Jest oczywiste, że cywilizacja zachodnia zatraciła związki z religią a świata zachodniego nie można już nazwać chrześcijańskim. Wartości religijne przestały być obecne w sferze społecznej. Przyjmuje się prawa sprzeczne z boskimi przykazaniami i tradycyjną moralnością.” Takie uwagi wygłosił patriarcha Moskwy i całe Rusi Cyryl podczas spotkania z przewodniczącym tureckiej Prezydencji ds. Religijnych Mehmetem Görmezem które odbyło się 11 grudnia w Moskwie. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia dodał, że odejście od norm moralnych dokonane pod naciskami świeckich rządów negatywnie wpłynęło na kontakty cerkwi ze wspólnotami protestanckimi w krajów zachodnich. Patriarcha Cyryl zapowiedział kontynuowanie dialogu z Kościołem Katolickim i udzielanie mu wsparcia gdyż “katolicy są wierni tradycji biblijnej, jednak coraz trudniej jest im dochodzić do głosu.” Wiele miejsca Cyryl poświęcił też na rozmowy o sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie i relacji chrześcijańsko-muzułmańskich. Według patriarchy “Tak zwana arabska wiosna i pojawienie się sił ekstremistycznych sprawiają wrażenie, jakby zorganizowano je w celu demonizowania islamu w oczach świata.”

(na podst. pravmir.com)

patriarh_kirill5

4 komentarze

  1. Запад обречен,идущее от Британии и Америки блядство разрушит Европу,в России на ее “украине” это уже началось,и к сожалению поляков мы видим и на стороне христианской Новороссии и на стороне Киевских фашистов.

  2. Niestety,ale trudno się z tym niezgodzić .

  3. Cyryl ma rację. Zachód jest pedalski, może nawet satanistyczny, a nie chrześcijański.

  4. Ma niestety rację co do Europy. Z tym, że owa laickość to w istocie marksizm kulturowy. Bardzo znamienne, że patriarcha wschodu rozmawiał na temat Europy z muzułmaninem. Laicyzm nie jest silny ideowo, najczęściej wynika z hedonizmu, nie obroni się przed islamem.

Dodaj komentarz