Rosja: Moskwa zdradza Noworosję

15 grudnia minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w wywiadzie dla agencji informacyjnej Interfax potwierdził, że zgodnie ze stanowiskiem rosyjskich władz Donbas powinien pozostać częścią państwa ukraińskiego, a one same podejmują działania mające na celu takie właśnie zakończenie donbaskiej wojny. Oznaczałoby ono likwidację ludowych republik Doniecka i Ługańska, walczących o niezależność od Kijowa. Ławrow dodał, że Rosja po przewrocie politycznym na Ukrainie udzieliła Kijowowi znacznej pomocy, czego nie można powiedzieć o państwach zachodnich, miedzy innymi USA.

   Dzień wcześniej, 14 grudnia, minister Ławrow spotkał się w Rzymie z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym, z którym omawiał sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie, a także na Ukrainie.

(Na podstawie PAP, Głosu Rosji i kresy.pl opracował A.D.)

img_606X341_0705-usa-russia-kerry-lavrov

14 komentarzy

 1. moherowy beret

  No Franz,zobaczymy czy masz rację czy tylko pocieszasz tych co mają nosy na kwintę.Jeżeli oszukujesz,to rozliczymy.

 2. Panowie i Panie. Bez paniki i bluźnierstw. Wy naprawdę myślicie że Putin, wychowanek marszałka Kulikova który wraz z Żukowem w 1953r rozstrzelał dwa żydowskie garnizony NKWD + ich szefa Berie, odda bratni naród ukraiński oraz Donbas w łapska zachodu którym rządzą żydowscy bankierzy??? Naprawdę myślicie że Putin i ludzie którzy za nim stoją odpuszczą tym parchom za utopienie narodu rosyjskiego we krwi w XX wieku?? Nikt nie przeżył w historii świata takiej zbrodni i takiego holocaustu jaki przeżyli Rosjanie w ubiegłym stuleciu dzięki “narodowi wybranemu”. A my zaraz po nich. Tu nie chodzi o Republiki Ługańską i Doniecką, tu chodzi o całą Ukrainę! Kiedyś granica na Odrze i Nysie była granicą oddzielającą zachodnią zgnilizne, demoralizm i imperializm banksterów od chrześcijańskiej słowiańszczyzny. Później tę granice zachód przesunął na granicę Polski z Białorusią i Polski z Ukrainą, dziś okcydent siłą wszedł na Ukrainę i osadził tam rząd antyrosyjski i antysłowiański, tu nie toczy się wojna o dwie republiki tylko o całe państwo Ukraina i o przywrócenie granicy na dolinie Sanu i Bugu czyli wypchnięcie atlantyzmu ze świata słowiańskiego i “ruskich” a w przyszłości oby o powrót tej granicy na Odrę i Nysę!!!

 3. moherowy beret

  Kilka słów napiszę teraz ja.Też miałam złe przeczucia,gdy odwołano Igora Strełkowa.Nawet odpoczywał jakiś czas w klasztorze w Karelii.Rosja uchylała się od konkretnych kroków,ale zachodnia koalicja i tak wystąpiła ostro z sankcjami.Teraz najnowsze newsy z frontu na Donbasie(Doniecka i Ługańska rep),otóż cały cięższy sprzęt został wycofany z linii frontu od ukraińskich pozycji(jeżeli nie mylę się to na 15 km).Ukry mogą teraz bezkarnie obstrzeliwać miasta.Nie sprawdzałam czy to robią po wycofaniu się “separatystów” jak oni mówią.Natomiast na Ukrainie sytuacja ekonomiczna pogarsza się i dzisiaj zrozpaczeni Ukraińcy przyjechali do Kijowa pod bank,bo lokaty walutowe i konta w hrywnach są zablokowane.Ludzie nie mogą mieć dostępu do swoich pieniędzy.Najgorzej mają ci co mają do spłacenia kredyty w walucie.Mają spłacać kredyty za mieszkania i nie mogą,a banki wiadomo jak postępują.Zwyczajnie wysiedlają tych kto nie spłaca kredytów.Ukraińcy są w pułapce kredytowej.Na domiar złego dolar podrożał i ludzie miotają się jak ryby wyjęte z wody.W Odessie też odbył się duży protest (nie zapamiętałam nazwy tego dużego zakładu),bo zakład przechodzi w ręce oligarchy z Dniepropietrowska Kołomojskiego(zwanego przez kumpli Benia).Gdy dokładnie rok temu Ukraińcy radośnie skakali na Majdanie w Kijowie,to nawet nie przypuszczali co ich czeka.Ale dobrze im tak,niech jeszcze poskaczą,to i przeniosą się z zadłużonych mieszkań pod most,bo banki nie mają litości.Teraz dopiero poczują smak reform wdrażanych już od zaraz przez MFW.Pieniądze muszą być,bo dzień wojny kosztuje 6 mln dolarów.Należy podejrzewać,że chytry chazar Poroszenko przyjeżdża do Polski w celu wydojenia milionów na wojnę.Znając służalczych polityków pieniądze zostaną przyznane szachrajom z Kijowa i banderowcom.

  • moherowy beret

   Podałam nieścisłą odległość w kilometrach.Odciągnęli sprzęt nawet na 60 km,w niektórych miejscowościach na 20-30 km.

 4. Wszyscy są zachwyceni tym jak kiedyś wywróżyli, że Rosja porzuci Noworosję. Ja powiem tak – w instytucji gdzie pracuję była grupa która pracowała nad analizą sytuacji wsparcia dla Noworosji na zlecenie MSW. NIKT nie wiedział, że Rosja porzuci obie republiki tak szybko – nie stało się tak z powodów ideologicznych jak się tutaj większości wydaje ale z przyczyny dużo bardziej przyziemnej – pieniędzy. Krach finansowy Moskwy i wrażliwość jej gospodarki zaskoczyła wszystkich – samych Rosjan również. Krym okazał się pływającą ruiną której doprowadzenie do poziomu życia jak w reszcie Rosji zajmie dwie dekady. Donbas jest pod tym względem jeszcze bardziej zdewastowany – tego Donbasu tak naprawdę nikt nie chce a problemy dopiero nadejdą bo zaledwie od 2 tygodni jest on odcięty od Ukrainy i to jeszcze nie całkowicie. Rosja nie ma już pieniędzy na dalsze eskapady ani utrzymanie Ługańska i Doniecka, projekt Unii Euroazjatyckiej upadł a Mołdawia i Azerbejdżan podpisały umowy z UE. Ukrainy nie wpuszczono by do NATO ani do UE i tak czy byłaby już Noworosja czy nie. Ukraina najchętniej Noworosję oddałaby Rosji bo sama nie ma pieniędzy na jej rekonstrukcję ani sił by ją odbić. Obie strony są w klinczu i najprawdopodobniej dojdzie do konsensusu aby obie strony zachowały twarz – kosztem Noworosji i jej władz. Mówił już o tym Girkin – którego również dyskretnie usunięto gdy stał się zbyt niezależny.

 5. Panowie ( wróżbici 😉 ) spokojnie . Rosjanie uczą się od najlepszych łgarzy . Co innego się robi , co innego się mówi . Fakt jest taki , że Rosja sobie Ukrainy odpuścić nie może . Bo to stwarza bezpośrednie , dla niej , zagrożenie . A wszyscy wiemy , że jak dłoń amerykanom podają , to oni całe ramię by wzięli . To są tylko słowa, na potrzeby mediów . Może tak być , że Rosja wcale nie chce powstania owych republik , bo Rosja chce całą Ukrainę . I kiedy ją wezmą,wtedy powstaną owe republiki i wejdą w skład FR .
  Przed nami zima , a konflikt na Ukrainie się rozkręca , jeszcze dużo czasu i krwi popłynie nim spokój nadejdzie .

 6. Po co to wrzucać, zaraz będzie fapowanie NOPków i innych że mieli rację :). Putin z katechona stał się zwykłym szmaciarzem demoliberalizmu, jeżeli Rosja na poważnie się odcięła od Rosjan na Ukrainie.

 7. Rosją rządzą burżuje, którzy obawiają się wszelkich radykalnych posunięć politycznych w regionie i wolą uciszyć rewolucję razem z zachodnimi imperialistami.

 8. Tak jak przewidywałem…:( Jak pojawiła się wiadomość o serbskim ochotniczym batalionie wspomniałem zdradę Serbii a teraz Noworosji, wcześniej Saddama i później Kaddafiego. Assada też wydymają. Bo to nie jest prawdziwa Rosja tylko coś w stylu III Rzeczy- razwiedka+oligarchowie (często obcego pochodzenia). niestety na Rosję nie można liczyć NIGDY!!!Może warto na jakiś czas, taktycznie, jeszcze bliżej związać się z Niemcami? Państwa naszego regionu są zbyt słabe by coś znaczyć nawet w grupie.

  • NarodowyRojalista

   Dokładnie, ja również przypuszczałem że tak będzie.Rząd FR tylko tyle dostarczał broni by ogień ciągle się palił i pochłaniał kolejne ofiary. Ze strony FR nie było żadnych konkretnych dostaw zaopatrznia dla powstańców wtedy kiedy przejęli inicjatywę na froncie, co umożliwiłoby wykończenie ukropów i zakończenie tego krwawego szaleństwa.Zamiast tego ponad głowami walczących podpisano zdradzieckie porozumienie by dać czas na dozbrojenie banderowców.Noworosję czeka teraz straszny los bo na front ściągane są ciągle nowe zastępy żołnierzy i uzbrojenia(także nowoczesnego) z zachodu:
   https://www.youtube.com/watch?v=K2T5wsLUJXk
   Noworosja była od początku skazana na zagładę przez żydowskich globalistów którzy rządzą również Rosją.

   • Przechodzone M2 Bradley i Strykery . Te drugie to odpowiednik BTR 80 tylko mniej odporny na miny . I sądząc po filmie , słabiej uzbrojony . Wersja z kaemem 7,62/12,7 mm na obrotnicy może sobie ukropy w to miejsce AGS 30 zamontują . Co do Bradleya ten filmik wszystko wyjaśnia https://www.youtube.com/watch?v=v81uPwBn1ns . Propaganda robi z tego wozu ósmy cud świata a użytkownicy nazywają je trumnami … Podobnie jak z M1 Abrams , jankesi chwalą się że ŻADNEGO nie stracili w wyniku wrogiego ostrzału . Kumpel , były żołnierz Formozy i weteran misji w Iraku osobiście widział jak rebelianci dwa zgrillowali . Jeden razem z całą załogom . NIE PANIKOWAĆ , złom z magazynów w Rammstein nie jest lepszy od tego co ukropy mieli wcześniej za to zamiesza im w logistyce . A Rosja niech gada co chce , ważne żeby robiła to co powinna .

  • Rosję (jej elity) można podejrzewać o kolaborację, ale kolaboracja rządu Niemiec jest pewna na 100%. Poza tym Niemcy są krajem bez zaplecza surowcowego, bez zaplecza strategicznego i bez broni jądrowej. Są za to okupowani przez USA.
   .
   No i co to za naiwne plany wiązania się z kimś? Kto ma się wiązać? Najpierw niech Polska sformułuje własny interes narodowy, wyłowi elity w stylu Dmowskiego, a potem będzie mogła spróbować z kimś się wiązać. Planowanie realnych sojuszy w obecnej sytuacji jest niepoważne. To tak jakby Palestyńczycy ze Strefy Gazy analizowali czy przyda im się sojusz z Chinami czy z Indiami.

  • Panowie… 🙂 też przewidywałem, że Rosja nie będzie się trzymać Noworosji po zagarnięciu Krymu. Rosja, to bardzo inteligentnie rozegrała. Zgarnęła, Krym i flotę czarnomorską, i destabilizowała Ukrainę, aby nie weszła do UE. Z założeń, Ukraina jeśli ma nieuregulowane granice, nie może być członkiem UE, tak jak Chorwacja musiała porozumieć się ze Słowenią w sprawie granic. Jeśli, zagarnęłaby Nowororsję w całym jej obszarze, Ukraina swobodnie mogłaby zostać członkiem UE. A tak, jak jest teraz, zawsze będzie Rosja mogła użyć argumentu o interwencji w obronie Rosjan na Ukrainie.

Dodaj komentarz