Wenezuela: Marsz przeciwko USA

W 15 rocznicę przyjęcia boliwariańskiej konstytucji, Wenezuelczycy na ulicach Caracas zgromadzili się na masowym wiecu antyimperialistycznym. Zorganizowano go by podkreślić sprzeciw wobec sankcji nałożonych na Wenezuelę przez Stany Zjednoczone. Przemawiający do zgromadzonych prezydent Nicolas Maduro zapowiedział, że parlament rozpocznie prace nad powołaniem międzynarodowego trybunału do sądzenia odpowiedzialnych za zbrodnie na bratnich państwach: Iraku, Libii i Syrii. Podkreślił również, że kraj Bolivara i Chaveza nie ugnie się pod naciskami USA i nie zgodzi się na żadne próby deptania jego godności.

(na podst. Press TV, Correo Del Orinoco)

B47Fyr3IEAAUzkJ

3 komentarze

  1. Niestety ale Maduro jest sam odpowiedzialny za stan gospodarczy swojego kraju. Chavez potrafil zarzadzac, Maduro nie. Zobaczcie jak gospodarka utonela po smierci Chaveza, USA oczywiscie pomaga ale korupcja i brak znajomosci rzadzenia robia swoje.

  2. Coraz bardziej podoba mi się Maduro, Chavez się nie pomylił mianując go swoim następcą

  3. Nie Amerykanie są tu problemem, tylko parszywe rasistowskie żydostwo. Wenezuela powinna zacząć od wykopania żydostwa, tak by żydostwo międzynarodowe straciło możliwość rozsadzenia Wenezueli od wewnątrz.

Dodaj komentarz