Lublin: Poroszenko tchórzy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko który wczoraj rozpoczął wizytę w Polsce, najwyraźniej przestraszył się sprzeciwu jaki jego obecność wywołała wśród środowisk sprzeciwiających się ukraińskiej rzezi Donbasu, rządom oligarchii na Ukrainie i przedstawianiu zbrodniczych formacji nacjonalistów ukraińskich jako bohaterów. W ostatniej chwili zmieniono program jego wizyty w Lublinie. Nie doszło do odsłonięcia w jego obecności pomnika ofiar “Wielkiego Głodu”, zaś spotkanie z mieszkańcami miasta, które miało mieć charakter otwarty, było dostępne tylko dla wyselekcjonowanych gości zapewniających “królowi czekolady” spokojny i komfortowy pobyt w Polsce. Dbałością o nastrój swojego przywódcy wykazali się również ukraińscy dziennikarze, którzy widząc grupy protestujące pod lubelskim Centrum Kultury sprawnie ustawili swoje auta tak, by transparenty przypominające o prawdzie na temat rzezi wołyńskiej i trwającej rzezi Donbasu nie kłuły prezydenta w oczy. Prawdę o działaniach “dostojnego gościa” poznali jednak lublinianie chętnie czytający rozdawane m.in. przez środowisko Xportal.pl ulotki krótko podsumowujące destrukcyjną politykę Poroszenki i jego ekipy oraz wskazujące na ich amerykańskich mocodawców. W proteście uczestniczyli redaktorzy Xportal.pl i delegaci Falangi.

20141218_11351220141218_120100

20141218_120948

20141218_121314

20141218_115350

13 komentarzy

 1. LWÓW ZAWSZE POLSKI A NIE BANDEROWSKI

 2. Bandytę wozi się jak bandytę czyli bez poinformowania o trasie przejazdu, spotkaniach itp.Tak dawniej wożono po Polsce pewngo oficera polskiego który zdradził na rzecz amerykanów.Teraz nawet ma pomniki w Polsce.

  • Masz na myśli Kuklińskiego? Jak dla mnie to on nie jest bohaterem. Co prawda szpiegowanie sowietów było słuszne to przekazywanie informacji USA już nie. To tak jakby na NKWD donosić do Gestapo. Kompletnie bez sensu.

 3. ukry_w_piach

  Za rok o tej samej porze tego ukraińskiego śmiecia już nie będzie tak samo jak ukrainy …

 4. Poroszenko-atleta zaraz zje chyba kotletaaaa 😉

 5. Falanga… prawdziwie antyfaszystowska organizacja. Na profilu RN znalazłam informację, że byli obecni na dzisiejszej manifestacji. Czyżby zapowiadało się większe zjednoczenie “skrajnej prawicy”? Oby!

  Jak reagują pis’owcy na akcję polskich patriotów? Bardzo wściekli? 😉 Proszą już USA o “bratnią pomoc”?

  • Falanga pokazuje żeby iść śladem prawdziwie nacjonalistycznym, czyli narodowo-rewolucyjnym, a nie ślepo nacjonalistycznie antynarodowym, czyli szowinistycznym i liberalnym.

 6. O tym global-media nie powiedzą, a jedyne co mogą zrobić to napisać po raz kolejny o “ruskiej” prowokacji, jak zwykle tyle potrafią.

 7. Krzyk już nie wystarczy . Wszystcy którzy chcą pomóc mieszkańcom Donbasu i Ługańska muszą się zorganizować , uzbroić i pojechać walczyć z bandytami z ameryki. Kontakt na Ukrainie w Związku Polaków : + 380 672753779

 8. Jak widać ci antyfaszyści są na pasku rządu w Warszawie.

 9. Świetna akcja Falangi 🙂 Nie można pozwolić aby banderowcy byli goszczeni z największymi honorami. Obraża to pamięć o tych, którzy zostali bestialsko zamordowani na Wołyniu. A ponadto gloryfikacja fasystowskich ugrupowań jest zakazana. Gdzie są ci wszyscy “antyfaszyści “, którzy z nienawiścią deprecjonują patriotyczne marsze polskich nacjonalistów 11 listopada w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie? …w Sejmie przyklaskują hołdującemu hitlerowcom i Banderze królowi czekolady.

 10. moherowy beret

  Znalazłam delikatnie napisany życiorys Prezydenta Ukrainy.Kiedyś znalazłam dokładniejsze życiorysy tych “wybitnych” polityków,którzy władają Ukrainą,gdy hakerzy puścili to w ruch.A teraz kilka słów :
  https://marucha.wordpress.com/2014/05/23/prezydent-poroszenko-ze-zlodziejskiej-dynastii-to-koniec-pozostalosci-ukrainy/

Dodaj komentarz