BiH: Nie będzie broni dla Ukrainy

W środę władze Bośni i Hercegowiny wprowadziły zakaz eksportu broni i amunicji na Ukrainę. Decyzja podjęta pod naciskiem ludności serbskiej uniemożliwia realizację wcześniejszej opiewającej na 5 mln euro umowy jaką z Kijowem zawarła firma Unis Group. Uzasadniając decyzję prezydium Bośni i Hercegowiny stwierdziło, że eksport nie służyłby ona interesom międzynarodowym kraju i nie przyczyniłby się do bezpieczeństwa regionalnego i stabilności na Ukrainie.

(na podst. al-Manar)

arms-weapons-reuters

5 komentarzy

  1. Jednak dostawy bedą I to pewnie przez Polską granicę: Nowy sekretarz obrony jest znany jako zwolennik dostaw broni na Ukrainę. Podczas przesłuchań w Senacie w sprawie jego nominacji Carter oświadczył, że konflikt na wschodzie Ukrainy ma dla USA priorytetowe znaczenie.
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_13/Szefem-Pentagonu-zostal-Ashton-Carter-4648/

  2. moherowy beret

    Dzisiaj znalazłam info,że 17 batalionów obrony terytorialnej na Ukrainie przeszło pod jurysdykcję Prawego Sektora(Jarosz).Prawy Sektor nie obowiązują jakieś umowy w Mińsku.Chaos pogłębia się i w nocy dalej Ukraińcy ostrzeliwują Donieck.Jeżeli nie mylę się to w Kramatorsku zginęło 3 dzieci.

  3. A z Polski kopaczka znowu zawiozła amunicję jadąc do kijowa.

  4. Tak jak odcięcie dostępu tlenu do ognia powoduje jego ugaszenie, tak też skuteczne wstrzymanie dostaw broni i amunicji deeskaluje walki oparte na śmiercionośnej (przede wszystkim dla ludności cywilnej) technice militarnej.

Dodaj komentarz