Rosja: Napalm na Kijów

   W programie „Lista Norkina”, emitowanym przez rosyjską telewizję NTV, Władimir Żyrinowski został poproszony o skomentowanie konfliktu zbrojnego w Donbasie oraz towarzyszących mu rozmów „w formacie normandzkim” prowadzonych w Mińsku.

– Kijów zniszczymy, spalimy napalmem. Trzeba spalić miasto Kijów! Wszystko dlatego, że to jest wojna przeciwko Rosjanom. (…). Na razie oni bombardują Donbas, ponieważ boją się wyruszyć na rosyjski Biełgorod czy Moskwę. By do tego nie doszło, trzeba zniszczyć w Kijowie całą infrastrukturę rządową, wszystkie budynki administracyjne. Cywile nie ucierpią, ponieważ zwykłych Ukraińców nikt nie ruszy. (…). Gdybyśmy rok temu wykonali pewne kroki i zmusili Janukowycza do siedzenia w fotelu prezydenckim i stłumienie Majdanu, przez cały rok na Ukrainie panowałby pokój. Dlatego proponuję twarde metody, by zapobiec najgorszym scenariuszom. – mówił przywódca Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Powtórzył też, że najlepszym wyjściem z sytuacji byłby podział terytorium Ukrainy na korzyść m.in. Polski i Rosji.

(Na podstawie rp.pl opracował A.D.)

z4979201X

7 komentarzy

  1. To nie jest glupi pomysl… Rosja i tak wezmie od Ukrainy ile chce, tak czy siak. Nikt w tym rejonie swiata nie podskoczy Rosji co widac, bo nawet Zachod boi sie wyslac papier toaletowy na Ukraine zeby przypadkiem nie rozdraznic Putina. I rozwiazania sa 2- albo Rosjanie zgarniaja cala pule i biora Ukraine, albo dogadujemy sie i ratujemy czesc terenow na zachodzie i przylaczamy Lwow do Polski.

  2. Smażenie Kijowa przez Rosjan to nie jest dobry pomysł. Ani dla Ukraińców, ani dla Rosjan. Amerykańskie marionetki, które przemocą objęły władzę w Kijowie, same się powinny usmażyć ze wstydu przed własnymi obywatelami, którzy im prędzej, czy później wystawią rachunek. Rosja, Ukraina i Polska mogą mieć kiedyś normalne i dobrosąsiedzkie stosunki. Spalony Kijów nie jest nam do tego potrzebny.

  3. Dobrze pomięta “pucz moskiewski”, więc wie o czym mówi.

  4. Panie Żylinowski. Popieramy Pana. Czas usmażyć żmije w Kijowie.

  5. Dlaczego Polska marnuje pieniądze na obronę faszystów na Litwie, wysyłając samoloty Mig 29 do patrolowania na Litwie, gdzie prześladują mieszkających tam Polaków, a nie wspiera finansowo i politycznie mieszkających tam Polaków ? Mamy u władzy zdrajców ?

Dodaj komentarz