DRL: Apel do Polaków

Prezentujemy tłumaczenie apelu do narodu polskiego wystosowanego przez Michaiła Mnuchina, wiceministra spraw zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej.

Dziś, 28 lutego, wspominamy jedną z największych tragedii XX wieku – rzeź wołyńską. Banderowcy-faszyści wymordowali tysiące Polaków ze względu na swój etniczny i kulturowy nacjonalizm, objawiając jego nieludzki charakter i podstawową ideę którą jest wyniszczenie wszystkiego, co inne, wszystkiego co odmienne.

W ciągu ostatniego roku ludność Donbasu w pełni odczuła, czym jest ludobójstwo, co znaczą ból i cierpienie. W pełni rozumiemy to, co w tych dniach przeżywa naród polski i składamy mu kondolencje. Widzimy dziś, że niestety nauki jakie niesie historia są zapominane i niezauważane.

Znów spadkobiercy Bandery niszczą wszystko wokół, zagrażając wszystkim narodom żyjącym na Ukrainie i w jej sąsiedztwie. Wzywamy całe społeczeństwo polskie, cały polski naród. Zjednoczcie się odrzucając uprzedzenia polityczne. Zrozumcie, że jeśli zło nie zostanie dziś powstrzymane, nie raz powtórzą się tragedie podobne do tej z Wołynia. Wierzymy, że każdego dnia rozumiecie to coraz lepiej i jesteście w stanie wpłynąć na swoje władze, by zajęły właściwe i sprawiedliwe stanowisko wobec kierującego się nienawiścią do ludzi reżimu w Kijowie.

(za novorosinform.org)

gal_6_1379403082

12 komentarzy

 1. Dzięki Wam Bracia Słowianie za pamięć o Polakach pomordowanych bestialsko przez faszystów Ukrainskich.

 2. Dziękujemy władzom DRL za pamięć!

 3. tutaj link do piosenki na ten temat:

 4. POLSZY RZAD POD nie poswiecil ani minuty dla tej tragedi jaka spotkala POLAKOW W LATACH CZTERDZIESTYCH W ICH INTERESIE JEST JAK NAJMNIEJSZA LICZBA NARODU POLSKIEGO

 5. @ Dragon
  Z całego serca popieram DRL.

 6. Serdecznie dziękuję Rządowi DRL za pamięć o tak tragicznej dla Narodu Polskiego rocznicy o której tu rządzący i media przemilczają. Obawiam się że bez wsparcia z zewnątrz Naród Polski niedługo zaginie wraz ze swoją wspaniałą historią którą szybko zagospodarują inni. Zwykli Polacy są tak zagonieni walką o materialne przetrwanie że nie mają sił i czasu by zastanowić się nad tym co się dzieje wokół. Obawiam się też że partia “Zmiana” powstała o parę lat za pużno by odegrać poważniejszą rolę gdyż obecny układ polityczny przy wsparciu z zagranicy mocno się scementował i wykorzystując wszelkie środki postara się zniszczyć moralnie i fizycznie tę formację. Wiedząc o tym nie dziwi mnie skandaliczne zachowanie służb obecnej Ukrainy które wiedząc że jest to zgodne z interesem ich wspólnych szefów tak postępują.

 7. A może lepiej byłoby, aby ta delegacja udała się do walczącego Donbasu i dała wyraz jedności Polaków i Powstańców Noworosji przeciw odradzającemu się faszyzmowi. To kiepski pomysł czcić ofiary banderowców w kraju rządzonych przez banderowców (nazistów) wspólczesnych.

 8. moherowy beret

  Banderland nie obowiązują żadne regulacje prawne i kogo chcą mogą zatrzymac na granicy.Zatrzymali Polaków jadących do Huty Pieniackiej ,ale gdyby jechał ktoś z Gazety Polskiej to spotkano by z honorami i bez problemów.

 9. Na Ukrainę trzeba jechać z kałasznikowem w ręku. A w Polsce zmiana jest tylko możliwa przy urzyciu leopardów i hałbic. Zrozumcie to najlepszy moment na rewolucję.

 10. Tylko niestety naród Polski nie ma wpływu na rządzących niestety.Dziękujemy za pamięć.

 11. Delegacja ZMIANY wyruszyła dziś do Huty Pieniackiej na Ukrainie na uroczystości 71 rocznicy mordu SS-Galizien na mieszkańcach wioski.
  Wiceprzewodniczący Zmiany Konrad Rękas został zatrzymany przez ukraińską Straż Graniczną na przejściu granicznym w Hrebennem. Udający się na uroczystości upamiętnienia ofiar mordu na Polakach w Hucie Pieniackiej, został odprowadzony na posterunek przez funkcjonariuszy ukraińskich, po czym grupa czterech osób z delegacji została zatrzymana na przejściu granicznym po stronie ukraińskiej w Rawie Ruskiej. Tomasz Jankowski, Justyna Wróblewska, Wojciech Wojtulewicz i Kamil Czerniak trzymani są przez
  ukraińskich funkcjonariuszy bez podania przyczyny, wbrew obowiązującym przepisom.

  https://www.facebook.com/partia.zmiana

Dodaj komentarz