Wielka Brytania: Aresztować Netanyahu

Ponad 45 tysięcy obywateli Wielkiej Brytanii podpisało się pod petycją wzywającą do aresztowania Benjamina Netanyahu podczas planowanej na wrzesień oficjalnej wizyty przywódcy syjonistycznego tworu w Londynie. Głównym tematem jego spotkania z Davidem Cameronem ma być umowa nuklearna z Iranem, a także impas w procesie pokojowym między Izraelem a Palestyną.
W ramach uzasadnienia autorzy petycji oświadczyli, że Netanyahu ponosi odpowiedzialność za masakrę prawie 2300 cywilów podczas ubiegłorocznej agresji na Strefę Gazy. Wśród ofiar było 500 dzieci, zniszczeniu uległo wiele budynków, a 500 tysięcy osób straciło dach nad głową lub zostało zmuszonych do ucieczki.
Syjonistyczna dyplomacja potępiła inicjatywę nazywając ją “nic nie znaczącym zabiegiem PR-owskim“, a także dodała, że “więzi między Wielką Brytanią a Izraelem są bliższe niż kiedykolwiek, czego dowodem jest dwukrotny wzrost wolumenu handlu między oboma państwami, jak również rozwijająca się współpraca na płaszczyźnie akademickiej i kulturalnej“.
Brytyjski rząd ma obowiązek odnieść się do petycji, gdyż liczba podpisów przekroczyła 10 tysięcy. Jeśli uda się zebrać 100 tysięcy podpisów, sprawa trafi pod obrady parlamentu. Wizyta Netanyahu podlega pod prawo dyplomatyczne, które gwarantuje mu immunitet, więc prawdopodobieństwo sukcesu akcji jest niewielkie. Jednakże Jerusalem Post ostrzega, że wielu izraelskich oficjeli jest zagrożonych aresztowaniem na terytorium Wielkiej Brytanii, gdyż propalestyńscy aktywiści potrafią korzystać z luk w prawie brytyjskim. W ostatnich latach doszło do kilku podobnych sytuacji, gdy podjęto próbę aresztowania ówczesnego ministra obrony Ehuda Baraka, a także minister spraw zagranicznych Cippi Liwni.
(na podstawie rt.com opracował RS)
netanyahu

2 komentarze

  1. Pod prawo dyplomatyczne podlegała również wizyta ś.p. gen. Pinocheta, a jednak na wniosek hiszpańskiego lewactwa aresztowano go… no ale Pinochet nie był koszerny.

  2. Bibi brzytwy się chwyta.Zwraca się do Twórców “syjonu” i Naszych okupantów(Z Mosadem i Szin Bet).

    http://i.imgur.com/zUSvkXg.jpg?1

Dodaj komentarz