ONZ: Facebook zapewni “uchodźcom” internet

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, ogłosił na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, że jego portal pomoże zapewnić dostęp do internetu w prowadzonych przez ONZ obozach dla uchodźców. Jak powiedział Zuckerberg – “Łączenie świata jest jednym z podstawowych wyzwań naszego pokolenia, tymczasem więcej niż cztery miliardy ludzi nie mają głosu w internecie“. Dodał on także – “Internet to coś więcej niż sieć połączonych maszyn. To jest główna siła napędowa postępu gospodarczego i społecznego w naszych czasach. Lajk ani post nie zatrzymają czołgu ani kuli, jednak kiedy ludzie są połączeni mamy szansę zbudowania globalnej społeczności ze wzajemnym zrozumieniem“. Facebook zamierza zapewnić “uchodźcom” lepszy dostęp do organizacji pomocowych, a także pomóc im kontaktować się ze swoimi rodzinami.

Facebook chce uczestniczyć w kampanii mającej za cel zapewnienie w ciągu 5 lat dostępu do Internetu wszystkim mieszkańcom Ziemi. Zuckerberg nie wspomniał gdzie, kiedy i w jaki sposób ma zamiar podjąć współpracę z ośrodkami w których przebywają imigranci.

(na podst. bandt.com.au, IAR oprac. B.W.)

3

Jeden komentarz

  1. Założyciel fejsbuka wykorzystał tylko okazję, żeby oficjalnie ogłosić i niejako zalegalizować swoją dotychczasową działalność logistycznego wsparcia dla najazdu na Europę weteranów syjonistycznej agresji przeciwko Syrii. Ten manewr pozwolił nie tylko ocalić armię najemników i terrorystów, ale także dał okazję do stworzenia nowych przyczółków do dalszych działań już na terenie UE.

Dodaj komentarz