USA: Zbrojny separatyzm w Oregonie

W miejscowości Malheur w stanie Oregon od kilkunastu do ponad stu uzbrojonych członków “milicji ochotniczej” okupuje od soboty budynek dyrekcji rezerwatu przyrody. “Powstańcy” domagają się zaprzestania przez władze federalne interwencji w wewnętrzne sprawy stanu Oregon. Zapowiedzieli, że pozostaną w budynku “aż do skutku” i wezwali patriotów z całych USA do dołączenia do nich i powstania przeciwko władzom federalnym.

“Wyzwolimy te ziemie i pozwolimy farmerom zajmować się rolnictwem, drwalom rąbać las, górnikom pracować w kopalniach. Będą to mogli czynić, znajdując się pod ochroną obywateli. Nie będą obawiać się tyranii, której teraz doświadczają” – ogłosił dowódca powstańców Ammon Bundy, syn ranczera Clivena Bundy’ego, znanego z wcześniejszych akcji protestu przeciwko władzom federalnym, zawsze dokonywanych przez uzbrojonych członków milicji ochotniczych.

Bezpośrednią przyczyną protestu było aresztowanie przez urzędników federalnych 73-letniego farmera Dwighta Hammonda i jego 46-letniego syna Stevena, podejrzanych o wypalanie traw na terenach należących do rządu federalnego.

Przedstawiciele FBI oświadczyli, że są poinformowani o sytuacji w Malheur, ale odmówili komentarzy przedstawicielom mediów.

Na podst. RT, Socjalizm Teraz

miner-threat-0000747-v22n9-1441134243-crop_desktop

Jeden komentarz

  1. Podobno ”false flag” mający ułatwić Obamie wprowadzenie zakazu posiadania broni.

    https://youtu.be/vF1Y6OSrx0k

Dodaj komentarz