Ukraina: Polscy komandosi szkolą ukraińskie wojsko

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski oficjalnie potwierdził doniesienia medialne o pobycie polskich operatorów Wojsk Specjalnych na Ukrainie. W odpowiedzi na interpelację Bartosza Józwiaka i Tomasza Rzymkowskiego stwierdził, że „z Jednostki Wojskowej Komandosów został wydzielony komponent Wojsk Specjalnych […] skierowany, w celu szkoleniowym, w rejon miejscowości Kropywnyćkyj (do dnia 14 lipca br. pod nazwą Kirowohrad), leżącej w odległości ok. 500 km od Doniecka i ok. 700 km od Ługańska”.

W odpowiedzi na interpelację poselską złożoną przez posłów Kukiz’15 dotyczącej domniemanej informacji o wysłaniu do strefy przyfrontowej do Donbasu na Ukrainie 18 polskich komandosów z jednostki wojskowej w Lublińcu (JW 4101) i oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Tomasz Szatkowski poinformował, że komponent złożony z żołnierzy JWK został wysłany na Ukrainę w ramach misji Joint Multinational Training Group – Ukraine.

(Na podst. Defence24)

Komentarz Redakcji: Polityka wciągania Polski w wojenne awantury ma się dobrze. Otwarte wspieranie państwa oficjalnie ufundowanego na antypolskiej ideologii może szokować, ale przypomnijmy, że w repertuarze jest także wspieranie dżihadystów terroryzujących Syrię.

kiew-post

Dodaj komentarz