[AKCJA] Świąteczna paczka dla serbskich bohaterów wojennych więzionych w Polsce

  W imieniu Redakcji Xportal.pl i Organizacji Falanga organizujemy kolejną akcję wsparcia dla serbskich bohaterów wojennych, więzionych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim na polecenie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze za domniemane “zbrodnie wojenne”: generała Radislava Krsticia i generała Sretena Lukicia. W tym tygodniu (6 i 7 stycznia) w kościele prawosławnym obchodzone są Święta Bożego Narodzenia – pomóż nam sfinansować świąteczne paczki dla serbskich bohaterów więzionych w Polsce!

Gdy w marcu 2014 generał Radislav Krstić został przeniesiony do polskiego więzienia, powitaliśmy go przesyłając sfinansowaną ze środków własnych paczkę zawierającą artykuły żywnościowe, owoce, środki higieniczne i artykuły papiernicze. Wszystkim zainteresowanym osobom i organizacjom pomogliśmy również w przesłaniu własnych paczek. Ze względu na polityczny charakter wyroku, bezpośrednia korespondencja z gen. Krsticiem była wówczas niemożliwa i jedynie jego rodzina miała ograniczoną możliwość kontaktu z osadzonym.

Dzięki uporowi i determinacji naszego Kolegi (podróżnika, fotografa, sympatyka Serbii) niedawno udało się nawiązać korespondencję z generałem Radislavem Krsticiem:


Szanowny Panie,

Bardzo dziękuję Panu za zainteresowanie. Naprawdę poprawił mi Pan samopoczucie. Szczególnie dziękuję Panu za słowa o Serbach oraz roli jaką odegrali oni w historii oraz ich znaczeniu w obronie chrześcijaństwa. Nasz wielki pisarz Petar Kočić powiada:

“O bezgraniczna, nieskończona, nieograniczona wolności nadejdź choć raz
do mej Ojczyzny – gdyż wszystko bez ciebie jest niczym, nic razem z tobą jest wszystkim”

Pozdrawiam Pana również po bratersku i życzę błogosławieństwa Bożego Panu i Pańskiej rodzinie. Pozdrowienia przesyła również generał Lukić.

gen. Radislav Krstić

W odpowiedzi na te wzruszające słowa, organizujemy zbiórkę środków finansowych, za które znów prześlemy dla obydwu generałów paczki zawierające żywność, środki higieniczne i artykuły biurowe. Opracowujemy także listy z życzeniami bożonarodzeniowymi w języku serbskim, pod którymi umożliwimy podpisanie się wszystkim Darczyńcom. 100% pozyskanych środków zostanie spożytkowanych na przesłanie paczek, a każdy Darczyńca otrzyma dokładne listy przesłanych artykułów wraz z cenami i potwierdzeniami ich zakupu.

Wesprzyj akcję poprzez dedykowaną zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl:

Możesz także dokonać wpłaty na konto Dziennika Internetowego Xportal.pl (tytułem: Darowizna – paczka).

Już teraz serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty oraz zachęcamy do kontaktu wszystkich Darczyńców:

Mail
Facebook

Generał Radislav Krstić, ur. 1948 – szef sztabu Armii Driny, jednego z głównych zgrupowań bojowych wojsk Republiki Serbskiej, oskarżony przez trybunał w Hadze o współorganizację rzekomej “masakry w Srebrenicy”. W 1994 ciężko ranny w wyniku eksplozji miny przeciwpiechotnej, na własne żądanie wkrótce wrócił do wykonywania obowiązków dowódcy. 2 grudnia 1998 porwany na polecenie NATO przez komandosów Navy Seals i SAS, przewieziony do Hagi, gdzie zorganizowano pokazowy proces polityczny zakończony wyrokiem 35 lat więzienia. W 2004 roku przekazany Wielkiej Brytanii i osadzony w więzieniu w Wakefield. 7 maja 2010 roku trzej muzułmańscy więźniowie napadli 62-letniego wówczas generała i poderżnęli mu gardło, jednak zdołał on przeżyć. Ze względu na kolejne próby zamachów na jego życie przez muzułmańskich więźniów, w 2014 roku przeniesiony do Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Generał Sreten Lukić, ur. 1955szef serbskiej policji w Kosowie w latach 1998 – 1999, zasłużony w zwalczaniu  terrorystów islamskich z UÇK (Armii Wyzwolenia Kosowa), w latach 2001 – 2004 zastępca ministra spraw wewnętrznych Serbii. W roku 2003 oskarżony o rzekome zbrodnie wojenne w Kosowie, od 2005 roku sądzony w pokazowym procesie politycznych w Hadze. Skazany na 20 lat więzienia, od 2015 roku przeniesiony do Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Obaj osadzeni przetrzymywani są w pojedynczych celach, bez możliwości kontaktu z innymi osobami i światem zewnętrznym.

Opracowanie i koordynacja akcji:
Michał Prokopowicz,
Redaktor Xportal.pl

Jeden komentarz

  1. niewiarygodne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co ta euroarabia robi z ludzmi !!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz