Polka ze Lwowa: Polacy z Kresów pragną powrotu Rzeczpospolitej (cz. I)

6 komentarzy

 1. Mieczysław S.Kazimierzak

  KAPITAŁ w najszerszym tego słowa znaczeniu ma swoją NARODOWOŚĆ. Diabeł tkwi w szczególe NIEPODLEGŁOŚCI?!
  “W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK, liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.”
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.ANTYPOLONIZM na katolickim, katedralnym cmentarzu?!W tej sprawie biskup pomocniczy w Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ks.Andrzej profesor Siemieniewski ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.
  Kto przy nagłych śmierciach odpowiada za PROGRAM i ZAKRES badań wykonywanych w trakcie sekcji zwłok?!

 2. Mieczysław S.Kazimierzak

  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM brakiem lojalności wobec Polski wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA. Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA, dziś mamy wystawiony rachunek za MINIE BEZSPADKOWE.

 3. Serce rośnie dusza śpiewa,nie zapominajmy o Śląsku,tyle co powiesili mi ojca reprezentanta Polski-Jaworka!!! w piłce kopanej na własnym wolu tarczycznym blond-folksdojcze na Śląsku .Skremowali instruktorkę ZHP,przew Solidarności i ,,gorolkę” Z kieleckiego;wszystkie panie uczyły w L.O.To nie jest li tylko luteranizacja,nowoczesnoś,wynik błędu urzędnika to już activ german terrorism ponad systemowy.Kościół Ratzingera na Śląsku nie jest naszym kościołem.
  Ale mimo wszystko:Kto nie idzie na przód,ten się cofa,a kto zaufa swoim wczorajszym wysiłkom,ten zrzeka się możliwości jutra
  Jan Mosdorf

 4. Przykro, ze Pani Ewelina musiala przejsc przez te wszystkie wertepy i czego doznala we Lwowie za podtrzymywanie polskiej kultury i tozsamosci. Jaja sa z tym calym zalozeniem, ze jak juz katolik i w kosciele sie nieraz pojawi to juz Polak i Polska mu dluzna azyl chociaz po polsku ani me ani be.

 5. Ładna dziewczyna!

 6. Serce rośnie jak słucha się takich osób ( Polszczyzna na poziomie wyższym niż język polsko-lewacki ) i sie kraje jak człowiek pomysli ile za granicami Polski jest wspaniałych Polaków których nasze rządy mają w….poszanowaniu. Pozdrowienia dla Pani Eweliny

Dodaj komentarz