Olsztyn: Do więzienia za wlepki

5 miesięcy i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności – takie wyroki usłyszeli dwaj mieszkańcy Olsztyna. Obaj zaangażowani byli w rozklejanie “rasistowskich” naklejek wymierzonych w Arabów.

Na początku marca 2012 roku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o “przestępstwo nienawiści”. Najpierw funkcjonariusze zatrzymali studenta rozwożącego pizzę, który po dostarczeniu posiłku, na drzwiach mieszkań, w których mieszkali Arabowie naklejał wlepki z gestem środkowego palca na biało-czerwony tle i napisem Go home Arab terrorists. Obaj oskarżeni w poniedziałek usłyszeli wyroki przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Skazani zostali na bezwzględne pozbawienie wolności. Jeden z nich spędzi w celi 5 miesięcy, drugi o miesiąc dłużej. Obu oskarżonym za “posiadanie treści nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, wyznaniowych” groziła kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Za: olsztyn.wm.pl

Komentarz Redakcji: Ten absurdalny wyrok wpisuje się w szerszy kontekst “współpracy” lokalnych władz Olsztyna z Arabią Saudyjską, opartej oczywiście na jednostronnych ustępstwach wobec wyznawców agresywnej i heterodoksyjnej wersji islamu wahabicko-salafickiego. Jakkolwiek nie uważamy, by cel i wydźwięk rzeczonej akcji wlepkowej były dobrane szczególnie dobrze (utożsamianie wszystkich Arabów z terrorystami to zabieg mający na celu uzasadniać amerykańsko-syjonistyczną teorię “starcia cywilizacji” i ich zbrodniczą praktykę m.in. na Terytoriach Okupowanych czy w Syrii), karanie tak surowymi wyrokami za tak błahe przewinienie ma oczywisty charakter polityczny i pokazowy, będąc próbą zastraszenia warmińsko-mazurskich środowisk nacjonalistycznych i wskazując na to, że owe środowiska powinny podjąć wzmożoną akcję wymierzoną przeciwko absurdalnym koncepcjom integracji polsko-saudyjskiej, nie kierując się domniemanym “rasizmem”, ale dobrze rozumianym interesem geopolitycznym i kulturowym Polski.

2 komentarze

  1. Pingback: Xportal.pl — Patryk Łomień: Nacjonalizm a sprawa arabska

  2. Pingback: Xportal.pl — Patryk Łomień: Nacjonalizm a sprawa arabska

Dodaj komentarz