Manifest Modranski Slovenskiej Pospolitosti

Od Redakcji: Prezentujemy Państwu tłumaczenie Manifestu Modranskiego Slovenskiej Pospolitosti. Tekst oryginalny dostępny jest pod adresem: http://www.pospolitost.org/SP/tlacoviny/manifest.pdf Tłumaczenie: Ronald Lasecki

Slovenska Pospolitost jest stowarzyszeniem ludzi, którzy chcą zmienić sytuację w naszym społeczeństwie. Slovenska Pospolitost jest myślą, ruchem, głosem naszej tożsamości i krwi, który ma za zadanie wypełnić przekaz Ludovita Velislava Stura. Slovenska Pospolitost jest młodą i świeżą siłą, która tryska z głębin ziemi. Jej zadaniem jest iść stale naprzód, ku wielkim zmianom, jakich należy dokonać. Slovenska Pospolitost jest matką wszystkich tych, którzy pragną zmienić rzeczy na lepsze, jest matką wszystkich tych, którym w piersi bije słowackie serce, a w żyłach krąży słowacka krew. Slovenska Pospolitost jest głosem tych, którzy nade wszystko pragną wolności. Jest głosem uciśnionych i wyzyskiwanych, jest głosem sprawiedliwości. Jest głosem naszej umierającej matki ziemi, jest głosem sumienia. Jest także głosem naszych przodków, którzy pracowali, walczyli i umierali, abyśmy my mogli żyć. Oto jest Slovenska Pospolitost!

 1. Będziemy walczyć o zachowanie narodowej tożsamości i przetrwanie narodu słowackiego. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie będziemy bronić naszego narodu, walczyć przeciwko multikulturalizmowi, oraz będziemy promować zachowanie tożsamości przez wszystkie narody na świecie, których tożsamość niszczona jest przez ideę multikulturalizmu.

 2. Będziemy walczyć przeciwko kapitalizmowi, ponieważ kapitalizm jest nieefektywnym i nieludzkim systemem, który wyzyskuje ludzi, stawia przeciwko sobie grupy wewnątrz wspólnoty narodowej, wspiera walkę klasową, oraz koncentruje władzę i kapitał w rękach niewielkiej grupy ludzi, która reguluje nasze życie i odbiera nam wolność. Tak więc będziemy wskazywać zbrodnie i ofiary tego systemu, który morduje ludzi.

 3. Zawsze i wszędzie będziemy bronić ludzi uciskanych i wykorzystywanych, będziemy walczyć, by przepisy prawne stosowano do wszystkich, aby prawo do sprawiedliwości miał każdy człowiek.

 4. Będziemy walczyć przeciwko zbrodniczym ideologiom, takim jak komunizm, syjonizm, szowinizm, które w dzisiejszym świecie bardzo się rozpowszechniły.

 5. Promować będziemy współpracę pomiędzy narodami jako suwerennymi państwami. Głównie z krajami naszych słowiańskich rodaków, ponieważ w naszych żyłach płynie ta sama krew.

 6. Nasz lud powinien otrzymywać niezatrutą żywność, zdrową żywność z naszych pól i gospodarstw. Powinni żyć w czystym środowisku i dążyć do zdrowej przyrody. Dlatego będziemy walczyć o zdrowe środowisko, oraz czystość naszych miast i przyrody. Dlatego, że Ziemia jest tylko jedna i nie pozwolimy na jej zniszczenie.

 7. Naszym głównym posłannictwem jest oddziaływanie na młodzież, która może zmienić sytuację na lepsze. Dlatego będziemy pracować, aby rozwijać w młodzieży przymioty ducha i ciała.

 8. Slovenska Pospolitost jest przeciwko jakiemukolwiek dzieleniu narodu na podstawie wiary, miejsca pracy, przynależności klasowej, czy subkultury. Jesteśmy jednym narodem, mamy tą samą krew i dlatego wszyscy powinniśmy ze sobą współpracować.

 9. Slovenska Pospolitost nie jest partią polityczną, ale zawsze będzie popierać partie polityczne działające na korzyść narodu słowackiego.

 10. Zawsze i wszędzie będziemy w opozycji wobec konsumpcjonizmu i materializmu. Materializm jest oznaką upadku wartości duchowych. Gdy człowiek wyzbędzie się wartości duszy, przestaje być człowiekiem, staje się tylko konsumentem, bez rzeczywistych celów i marzeń.

(Modre, 29 października 2011 r.)

10 komentarzy

 1. Pingback: Xportal.pl — Patryk Łomień: Nacjonalizm a sprawa arabska

 2. Pingback: Xportal.pl — Patryk Łomień: Nacjonalizm a sprawa arabska

 3. Pingback: Xportal.pl — Słowacja: Cyganie podpalili zamek Krasna Horka

 4. Pingback: Xportal.pl — Słowacja: Cyganie podpalili zamek Krasna Horka

 5. Czerwona Sotnia

  Ze swojej strony polecam tą witrynę: http://slavros.org/

 6. Czerwona Sotnia

  Ze swojej strony polecam tą witrynę: http://slavros.org/

 7. Program może i dobry ale przydałoby się więcej tłumaczeń poważnych tekstów ideologicznych z dziedziny narodowo-rewolucyjnej. Może sam coś potłumaczę jak dam radę.

  Polecam ten blog:
  http://openrevolt.info/

 8. Program może i dobry ale przydałoby się więcej tłumaczeń poważnych tekstów ideologicznych z dziedziny narodowo-rewolucyjnej. Może sam coś potłumaczę jak dam radę.

  Polecam ten blog:
  http://openrevolt.info/

Dodaj komentarz