11.XI AD 2011 Falanga na II Marszu Patriotów

11 listopada 2011 delegacja Falangi wzięła udział w II Marszu Patriotów we Wrocławiu. Zwarta kolumna falangistów, idąca w blasku pochodni pod narodowo-radykalnymi barwami organizacyjnymi i flagą z paneuropejskim krzyżem celtyckim, skandowała przez megafon hasła takie jak „Wielka Polska Narodowa” czy „Polska, Młodość, Rewolucja!”, podchwytywane również przez pozostałych uczestników marszu.

Na ul. Świdnickiej marsz próbowała blokować smętna grupka tzw. antyfaszystów, którzy kryjąc się za kordonem policji urągali Polsce i Polakom – ich komiczne okrzyki utonęły jednak w hasłach skandowanych przez narodowców, a bardziej krewcy lewacy oberwali płonącymi pochodniami które nadleciały z bliżej nieznanego kierunku. Podczas akcji policji, rzuconej do obrony lewactwa, manifestacja nacjonalistów została rozerwana na dwie części. Po wydostaniu się z kotła, falangiści ponownie sformowali szyk i poprowadzili resztę maszerujących pod pomnik Bolesława Chrobrego, przy okazji naginając trochę trasę i doprowadzając do zerwania transparentu głoszącego „z faszyzmem daleko nie zajdziesz” blokującego przejście podziemne – ów transparent faktycznie nie zaszedł z nami daleko, gdyż spłonął w pobliskim parku.

Pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, w towarzystwie portretów Romana Dmowskiego i marszałka Józefa Piłsudskiego, zgromadzeni wysłuchali odczytanego fragmentu „Myśli Nowoczesnego Polaka”. Członkowie Narodowego Odrodzenia Polski podziękowali przedstawicielom polskich środowisk narodowych oraz delegacjom zagranicznych ruchów narodowo-rewolucyjnych za udział w Marszu. Z roku na rok jest nas coraz więcej – Czołem Wielkiej Polsce!

Dodaj komentarz