Po czym poznać dobry karton? Sprawdźmy!

Kartony są bardzo popularnym materiałem, który wykorzystywany jest w każdej branży. Bardzo ważne jest wiec, by jakość kartonu była wysoka, by był odporny na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, by nie został uszkodzony podczas transportu. Wykorzystuje się je do wysyłki paczek, przeprowadzek, paletyzacji. 

Jak wybrać dobry karton?

Aby wybrać dobry karton, o wysokiej jakości należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy ma być on przechowywany, czy wysyłany. Dzięki temu dobierzemy odpowiednie parametry dotyczące wytrzymałości, gramatury, grubość, rodzaj i wielkość. Dobry karton cechuje się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zgniecenia, przecięcia oraz na warunki atmosferyczne.

Cechy dobrego kartonu

Każdemu zależy, aby paczki, które wysyła lub transportuje, dotarły do odbiorcy w stanie nienaruszonym, zawartość nie została uszkodzona. Jest to ekologiczny i uniwersalny rodzaj opakowania. Dobrej jakości karton powinny cechować się kilkoma czynnikami.

Wytrzymałość

Dobry karton to taki, który jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Najpopularniejsze są te co najmniej 3-warstwowe, im grubszy karton, tym cięższe przedmioty można w nim przenosić i transportować.

Recykling

W ostatnich latach ekologia stała się bardzo ważna, dlatego zwracamy uwagę na produkty, które cechuje łatwość rozkładania i recyklingu.

Rozmiar

Na rynku znajdziemy kartony w różnych rozmiarach, niektóre z nich mają dodatkowe ulepszenia, na przykład możliwość regulacji jego wysokości, co sprawdza się podczas pakowania produktów do wysyłki.

Przechowywanie

Wielu klientom zależy na łatwym przechowywaniu kartonów, tak by nie zajmowały dużo miejsca. Dobry karton ma funkcję automatycznego dna, dzięki czemu złożenie i przechowywanie jest dziecinnie proste. 

Format

Wielu przedsiębiorców, którym zależy na oryginalności, poszukuje kartonów, które mają niestandardowe kształty i rozmiary. Dobry karton to taki, które spełnia oczekiwania klientów.

Możliwość druku

Na kartonie wykonanym z wysokiej jakości papieru można umieścić indywidualny nadruk, co jej dużą zaletą dla każdego przedsiębiorcy.

Zamknięcie kartonu

Wiele kartonów wyposażonych jest w taśmę klejącą służącą do zaklejenia go. Klienci są z niej zadowoleni, ponieważ oszczędzają czas i pieniądze podczas pakowania.

Wygoda

Każdy dobry karton powinien zapewniać klientom dostęp do zawartości pudełka. 

Zabezpieczenie produktu

Dobre pudełko powinno cechować się skutecznym zabezpieczeniem produktów. Wymiary pudełka pozwalają przedsiębiorcom na odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów do wysyłki i dają im gwarancje dostarczenie ich do klientów w stanie nienaruszonym.

Dobry karton – zalety

Kartonowe opakowania są najczęściej wybieranym materiałem wykorzystywanym podczas pakowania i wysyłki produktów każdej firmy. Na ich popularność wpływają ich zalety, które sprawiają, że są one tak popularne.

  • Niska waga – dobry karton jest wygodny w użytkowaniu i transporcie. Jednak jego największą zaletą jest to, że ważą bardzo mało, są lekkie i wygodne w przenoszeniu. Przekłada się to również w oszczędność podczas wysyłki, ponieważ z racji lekkiego opakowania waga paczki diametralnie nie wzrasta.
  • Ekologia – kartony wykonane są z materiałów naturalnych, po wrzuceniu ich do pojemnika na papier materiał ten zostanie ponownie przetworzony. Jest to duży wkład w ekologię, która jest dla wielu osób kluczową kwestią.
  • Reklama – istnieje możliwość umieszczenia na kartonie nie tylko danych firmy, ale również grafiki i haseł reklamowych. Wybierając wytrzymałe opakowanie, przedsiębiorcy mają gwarancje, że nadruk nie zostanie uszkodzony, a reklama na nim umieszczona będzie czytelna dla klienta.
  • Brak zapachu – podczas pakowania przedmiotów, które mogłyby przejść chemicznym zapachem opakowania, wybierając karton, nie musimy się o to martwić. Jest ona zupełnie bezzapachowy, dzięki czemu umieszczone w nim przedmioty są całkowicie bezpieczne.
  • Niska cena – jest to duża zaleta, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy w ciągu miesiąca wykorzystują ich ogromna ilość, w każdej dziedzinie.

Artykuł powstał we współpracy z Strefapakowania24.pl.

Dodaj komentarz