Czy opłaca się inwestować w adres wirtualny w Warszawie? Odpowiedź zaskakuje!

Przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy, jak wiele kosztów generuje posiadanie fizycznej przestrzeni biurowej. Czynsz, koszt najmu, media, opłaty za sprzątanie czy odmalowanie ścian – to tylko niektóre z należności stałych, na które trzeba zarabiać każdego miesiąca. W dobie silnej niepewności rynkowej warto rozważyć optymalizację swoich wydatków poprzez zakup wirtualnego biura.

Czym jest wirtualny adres?

Wirtualny adres lub wirtualne biuro to pojęcia używane zamiennie. Określają one usługę zakupu adresu, którego możesz używać, m.in. do rejestracji swojej firmy, bez konieczności wynajmowania fizycznej przestrzeni biurowej. W zamian za opcję podania tego adresu w urzędach, na wizytówkach czy w korespondencji z klientem, co miesiąc płacisz firmie wynajmującej określoną kwotę. Pracę możesz świadczyć z dowolnego miejsca na Ziemi. 

Jeśli zatem Twoja branża i specjalizacja umożliwia Ci działanie na odległość, warto zastanowić się, jakie realne korzyści daje fizyczne biuro. Czy jest ono faktycznie potrzebne? Czy nie taniej byłoby zarejestrować się w jednym miejscu, a pracować w domu? Czy wreszcie nie byłoby ciekawą opcją móc podróżować po świecie i jednocześnie realizować swoje projekty? Jak pokazują doświadczenia, wycieczka do Tajlandii, Indonezji, Meksyku, Ghany czy Gwatemali może być ciekawą i ekonomiczną alternatywą dla codziennego przesiadywania za tym samym biurkiem. 

Czy warto inwestować w wirtualne biuro w Warszawie?

Najpierw rozważmy argumenty czysto ekonomiczne. Załóżmy, że alternatywą dla adresu wirtualnego firmy w Warszawie jest mikrobiuro w przestrzeni coworkingowej. Niewielki lokal w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb jednego pracownika kosztować będzie co najmniej 800 złotych miesięcznie. Na tym tle opłata wynosząca około 30 złotych za wirtualny adres w Biznes Centrum wydaje się wręcz śmiesznie niska.

Warto też pamiętać, że wybór przestrzeni coworkingowych nie zawsze jest możliwy. W mniejszych miejscowościach takich miejsc po prostu nie ma i jedynym rozwiązaniem jest wynajem całych biur z obsługą, co oczywiście podnosi koszty stałe firmy o ponad tysiąc złotych miesięcznie. Potencjalne oszczędności w skali roku w przeliczeniu na jednego pracownika wynoszą zatem ponad 10 tysięcy złotych!

CZYTAJ  Dlaczego wybrać wysokiej jakości poduszkę?

Wirtualne biura – Warszawa to także korzyści niematerialne

Klienci firm coraz częściej zwracają uwagę na szczegóły, m.in. lokalizację przedsiębiorstwa. Posiadanie adresu wirtualnego w Warszawie może zwiększyć wiarygodność firmy i pozytywnie wpłynąć na wizerunek marki. Stolica Polski jest największym centrum biznesowym kraju – to w Warszawie swoje siedziby mają międzynarodowe koncerny, ekskluzywne hotele czy najdynamiczniej rozwijające się start-upy. Ich obecność przyciąga uwagę klientów i partnerów biznesowych. Jeśli zatem zależy Ci na budowaniu trwałych relacji z interesariuszami, miej na uwadze, że z pewnością przychylnie spojrzą oni na reprezentacyjny adres.

Usługa wirtualnego biura to także szansa na scedowanie części czynności administracyjnych na usługodawcę. Odbiór i przekazanie paczek oraz listów, sprzątanie czy remonty mogą być w zakresie jego obowiązków nie Twoich. Zamiast biegać po punktach pocztowych, wybierać kolory ścian czy dbać o porządek na szafkach, możesz skupić się na działaniach typowo biznesowych, generujących przychody. W dłuższej perspektywie przełoży się to na realne korzyści finansowe. Zaoszczędzony czas można także wykorzystać na przykład na budowę relacji rodzinnych.

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, Czcionka, numer

Opis wygenerowany automatycznie

Cennik wirtualnego biura w Warszawie od Biznes Centrum

Dodaj komentarz