Ukraina: Kontroler lotów o zestrzeleniu MH17

Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca.

Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) “Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska.

Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, “Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi:

– do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu;
– w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów;
– o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi;

Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z “Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z “Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera.

Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje “Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu “Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli.

Źródła:

http://www.globalresearch.ca/spanish-air-controller-kiev-borispol-airport-ukraine-military-shot-down-boeing-mh17/5391888,

http://actualidad.rt.com/actualidad/view/127516-amenazar-controlador-espanol-ucrania-crisis,

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/10975524/Crashed-MH17-flight-was-300-miles-off-typical-course.html

MH17CARLOS

article-2696975-1FC221C400000578-6_964x487

17 komentarzy

 1. Niepotrzebnie się wszyscy nakręcacie. Poczekajcie na oficjalny raport (ale nie MAK). Winni zestrzelenia powinni być ukarani bez względu po czyjej są stronie.

 2. Tym samym korytarzem powietrznym co MH17 latały inne linie, które ten fakt potwierdziły poprzez rzeczników prasowych, cytowanych w większości mediów. Chociaż, jak widzę, media rosyjskie wolą pomijać tę informację na rzecz produkowania swoich własnych teorii.

 3. Popatrzcie na wredne mordy Kołomojskiego parcha, Patroszenki , Jaceniuka i innych. Komu oni służą? Mierzi mnie Michnik, który bezkrytycznie popiera banderów. Tak jakby mało pobratymców mu w kucki pochowali? To jedna, wielka, prowokacja!!!!

 4. moherowy beret

  Nie wiem czy inni,ale odnoszę wrażenie,że Obamie i temu środowisku grunt pali się pod nogami,a tu nie ma jak zacząć wojny.Wszędzie szło łatwiej:w Iraku,Afganistanie,Libii,Syrii,sporo kłopotu z Iranem,no i tu zapowiadało się tak prosto i pięknie,ale jak dotąd klops.Może samolot uruchomi spiralę wojny?

 5. ja natomiast jestem pewna że do zestrzelenia tego samolotu przyczyniły się banderowskie wredne
  podstępne kłamliwe charaktery i nic nie zmieni mojego zdania że Ci z Kijowa maczali w tym swoje krwawe paluchy, Przysłowie banderowskie ,,Zabij brata swego i zwal na sąsiada swego”

 6. Media zadają pytanie, czy może malezyjski samolot chciał zaoszczędzić na paliwie i dlatego poleciał nad strefą działań zbrojnych. A tu się okazuje, że specjalnie nadłożył drogi żeby polecieć sobie nad Donieckiem.

 7. moherowy beret

  Znalazłam też ciekawy tekst i warto uważnie przeczytać.Okazuje się,że nad Polską przeprowadzono korektę lotu samolotu bardziej na północ i potem Ukraińcy już poprowadzili go na Donbas.Może Polska znowu robi za “szmatę”?http://tomaszmajewskishow.wordpress.com/2014/07/19/zestrzelenie-boeinga-777-nad-ukraina-ale-kto-jest-winny/

 8. ja pierd… czy Korwin ma we wszystkim racje?? to go zabiją niebawem jak Leppera co mówił o wiezieniu CIA w Polsce..

 9. Dla mnie wszystko jest jasne .Tak jak powiedział J.K.Mikke , Rosja nie miała powodów do zestrzelenia samolotu , natomiast Ukraina i owszem! Mięli nadzieje (a może pewność),że tym rejsem leci Putin !

  • po pierwsze Rosja nie zestrzeliła samolotu.
   To nie jest żaden dowód konto na twiterze (błahaha)imie i nazwisko kontrolera a nie twiterowe konto, jak mozna zweryfikować tego gościa? w zaden sposób -konto znikneło a on sam podobno wyjechał z ukrainy ?!
   jeżeli lecialy tam Ukrainskie mysliwce to Rosja i NATO mają to na swoich radarach dalekiego zasięgu-nikt takich dowodów nie przedstawił.Korytarz który prezentujecie na grafice jest kłamliwy, korytarze nad Krymem są zamkniete, dlatego ruch był puszczony nad wschodnią Ukrainą.To mi pachnie Rosyjską propagandą zamydlenie i rozproszenie faktów

   • spójrz sobie uważniej na mapę: korytarze lotów omijają Krym. Gdyby ten Hiszpan zniknął z powierzchni ziemi, gdyby nigdy już się nie odezwał, sprawa byłaby dopiero wtedy podejrzana. Narazie wszystko świadczy o czymś innym, gdyż oni to pisał jeszcze wszystko z tego samolotu nie spadło na ziemię, więc gdyby Rosjanie go spreparowali, to wtedy jeszcze przed zestrzeleniem tego samolotu. Powiedziałbym, że trzeba poczekać, aże albo się ten Hiszpan odezwie, albo ktoś ustali, kto to był

  • Jaki tam Putin. Chodziło po prostu o zrzucenie winy na Rosję lub “separatystów”

  • a jak ma na imie i nazwisko “carlos”?
   Opieracie się na twitach niezidentyfikowanego faceta, teraz to nawet nie można wejść i zobaczyć o czym pisał.Zenada

  • Z bólem muszę przyznać, że nawet Ozjaszowi zdarzy się powiedzieć coś mądrego.

   • ta bajeczka o Ozjaszem to jest wredne oszczerstwo. Kiedyś chciałem to dkładniej wiedzieć i prześledziłem w necie: nie było nigdzie żadnych dowodów. Posłuchaj sobie Korwina uważniej: to jest mądry facet. Nie usłyszałem ani jednego jego wywodu, ktąry byłby nielogiczny, czy niemądry, co nie znaczy, że się z nim zgadzam zawsze

  • mateusz co Ty palisz??? jaki Putin,jakim samolotem-rejsowym???
   bardzo prawdobodobne ,ze ukraińcy zestrzelili ten samolot,żeby ruskin koło pióra zrobić.

Dodaj komentarz