Rosja: policja nie dopuściła do manifestacji LGBT

W sobotę grupa aktywistów LGBT usiłowała przeprowadzić w Petersburgu w manifestację. Kilkanaście osób zostało zatrzymanych.

Ponieważ władze nie wydały zgody na przeprowadzenie manifestacji zboczeńców, zwolennicy ich ruchu postanowili stanąć na Placu Pałacowym w pewnej odległości od siebie, trzymając w rękach plansze z hasłami poparcia dla LGBT. Według gazety „Kommiersant” w akcji, która rozpoczęła się wieczorem, wzięło udziału około 50 osób, choć portal Life.ru pisze o kilkunastu. Szybko interweniowali funkcjonariusze policji i Gwardii Rosyjskiej.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali zwolenników ruchu LGBT. Byli oni obezwładniani i przenoszeni do radiowozów. Łącznie zatrzymano 15 osób.

Ostatni raz sympatycy ruchu LGBT próbowali przeprowadzić w Petersburgu manifestację 17 maja bieżącego roku. Także wówczas pięciu obywateli usiłujących przeprowadzić „tęczowy flashmob” zostało zatrzymanych przez policjantów.

Zgodnie z rosyjskim ustawodawstwem promowanie homoseksualizmu jest niedozwolone wszędzie tam, gdzie z przekazem takim mogą się zetknąć osoby nieletnie.

(na podst. kresy.pl/oprac. Eugeniusz Onufryjuk)

10 komentarzy

 1. moj zwierzecy przyjaciel

  Nie Kocham Rosjan ale moze wyjscia nie ma tylko Oni moga popedzic LGBT i problem z 447 proponuje zaatakowac Rosje oczywiscie wjada do Nas by nas mordowac, gwalcic, okradac, bedzie to kolejna Tragedia Narodowa a moze i kolejny Cud Nad Wisla ale LGBT i 447 to Tragedia i Wstyd jak cholera jak pomysle ze Polscy Chlopcy chca byc Dziewczynami albo cholera wie czym a Rzad chce oddac Nasz Kraj Zydom z USA ktorzy palecm nie kiwneli by ratowac swoich Rodakow ;zebysmy byli niewolnikami, nasze kobiety musialy zarabiac na ulicach a dzieci byly sprzedawane na organy. To daj Dobry Boze isc z bagnetem na czolgi zelazne i niech przejda i zdepcza na miazge

 2. No to teraz wszystko jasne narodowcy kibole i pisiorodebile to teraz jedna wielka Rosja

 3. Kazimierz Nowakowski

  Syberja jest wielka nieograniczone warunki

 4. I jak tu nie powiedziec brawo!!!!

 5. Brawo. Policja po prostu wypełniła swoje zadanie ochrony społeczeństwa przed dewiantami.
  Szkoda tylko ze w tej informacji posługujecie się jakimiś dziwnymi literami zamiast nazywać rzeczy po imieniu – nie żadne lgbtHIV tylko dewianci, zboczeńcy po prostu.

  • Dweianci? Ty debilu bez wykształcenia zobacz w słowniku kto to jest dewiant! No tak jak się nie ma mózgu to powielasz te głupoty od innych pedofilii?

   • Strzel komuś loda a nie pluj na forum

   • Z✡G DESTROYER

    @Lewak
    Prawdopodobnie trollujesz, jeśli nie, dam ci pewną radę – sądząc po tycg dwóch komentarzach doszedłem do wniosku, że: 1. Nie kumasz bazy
    2. Wyjątkowo nadpobudliwie się zachowujesz
    Zażyj sobie jakieś tabletki na uspokojenie, wejdź sobie na xchomika lub inne strony dla degeneratów i ulżyj sobie, nie zaniżaj poziomu dyskusji tutaj 🙂
    Bez odbioru.

   • DEWIANT:
    psych.
    a) człowiek o nieprawidłowej osobowości, mający różne odchylenia od normy, np. w postępowaniu, w zachowaniu, w wyglądzie
    b) zboczeniec seksualny

    Proszę bardzo…nadal masz lewaku jakieś zastrzeżenia?

Dodaj komentarz