Dlaczego wybrać wysokiej jakości poduszkę?

Dobrze dobrana poduszka sprawi, że mięśnie odpoczywają, a odpoczynek jest efektywny. Wybór odpowiedniej poduszki ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa podczas snu, ale również naszej wygody. Źle dobrana poduszka powoduje ucisk i sprawia, że czujemy się niewyspani i obolali. Czym charakteryzuje się wysokiej jakości poduszka?

Czym powinna cechować się wysokiej jakości poduszka?

Przy wyborze odpowiedniej poduszki powinniśmy zwracać uwagę, by nasz kręgosłup odpoczywał, przepływ krwi, był odpowiedni i by była dopasowana ona do materaca. Podczas snu nasz odcinek szyjny kręgosłupa powinien być rozluźniony. Dobrze dobrana poduszka może powodować ucisk i sprawiać ból w okolicy szyi. Odpowiednim wyborem będzie dobrze wyprofilowana poduszka, która będzie skutecznym podparciem dla kręgosłupa. 

Odpowiedni przepływ krwi jest bardzo istotną kwestią, ponieważ odpowiada ona za dopływ krwi do mózgu, dzięki czemu pracuje on prawidłowo. Jeśli zostanie on w jakikolwiek sposób zaburzony, to pojawiają się problemy z bólem głowy, migrenami, bólem karku i pogorszonym samopoczuciem.

Poduszka, która dobrana jest do materaca, będzie efektywniejsza i zadba o prawidłowe ułożenie kręgosłupa, co jest bardzo ważne. Zbyt wysoka poduszka może powodować ból szyi i karku oraz inne dolegliwości związane z układem nerwowym i mięśniowym.

Jak wybrać dobrej jakości poduszkę?

Podczas wyboru odpowiedniej poduszki należy pamiętać, że każdy ma inne potrzeby. Dlatego też konieczne jest wzięcie pod uwagę na to, z jakimi problemami się borykamy czy jesteśmy alergikami oraz czy jesteśmy podatni na uczulenia. Od naszego wyboru zależeć będzie jakość naszego snu, to czy będziemy się wysypiać i będziemy wypoczęci. 

Poduszka naturalna a syntetyczna – podstawowe różnice

Podczas wyboru dobrej jakości poduszki powinniśmy zwrócić uwagę na jej wypełnienie, jest to niezmiernie ważna kwestia, która powinna być dla nas priorytetem. 

Poduszki z wypełnieniem naturalnym – pierze, puch i półpuch. Dostosowują się do kształtu głowy i szyi, odprowadzają wilgoć i można prać je w pralce, jednak tylko zgodnie z zaleceniami producentów. 

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym — włókna poliestrowe i akrylowe, pianka i pianka termoelastyczna oraz lateks. Są one wyposażone w pokrowce, które można prać w pralce, dzięki czemu utrzymanie jej w czystości jest łatwe i szybkie. 

Jeśli chodzi o zalety poduszek naturalnych, to łatwo odprowadzają one wilgoć, zapewniają swobodny przepływ powietrza, posiadają właściwości termoregulacji i można korzystać z nim przez kilka następnych lat. Dodatkowo są elastyczne, miękkie i lekkie.

Biorąc pod uwagę poduszki z wypełnieniem syntetycznym, to charakteryzują się one izolacją termiczną, odpornością, odpowiednią wentylacją, antyalergicznością i dopasowaniem do ciała.

Wysoka jakość poduszki — czy jej kształt i wysokość ma znaczenie?

Na rynku znajdziemy poduszki o różnych kształtach. Te klasyczne, czyli kwadratowe, zapewniają wygodny sen, są dwustronne, cechuje je lepsza wentylacja i higiena. Jeśli chodzi o poduszki ortopedyczne, to ich budowa dopasowana jest do budowy szyjnego odcinka kręgosłupa. Wykorzystywane są podczas korygowania położenia ciała i łagodzą różne dolegliwości związane z chrapaniem, bezsennością, problemami z krążeniem, bólami szyi, pleców, ramion oraz bezdechem sennym. 

Przy wyborze wysokiej jakości poduszki, warto, jest również wziąć pod uwagę jej wysokość, która zależna jest od tego, w jakiej pozycji śpimy. Jeśli śpimy na boku, to potrzebujemy twardszej i wyższej poduszki, dzięki której głowa zostanie utrzymana na wysokości kręgosłupa, co jest bardzo ważne podczas snu. Osoby śpiące na brzuchu powinny wybrać poduszkę płaską i miękką, tak by podpierała ona naszą głowę i rozluźniała mięśnie. Jeśli w ciągu nocy kilka razy zmieniamy swoją pozycję, to odpowiednią poduszką będzie dla nas ta, która jest duża i miękka, wykonana z puchu, sprężysta, pozwalająca rozluźnić nam mięśnie barków i szyi. 

Dziękujemy firmie Softimi.pl za współpracę przy tworzeniu tego artykułu.

Dodaj komentarz