Jak stosować kremy z filtrami?

Poprawne i regularne stosowanie kremów z filtrem jest bardzo ważne jako ochrona skóry przed fotostarzeniem się. Poza tym, skóra jest wtedy w lepszej kondycji i nie jest wysuszona. Przeczytaj jak stosować kremy z filtrem i jakich zasad przestrzegać.

Poznaj zasady stosowania kremów z filtrami

Czy wiesz kiedy używać spf 50? Najpierw należy oczyścić twarz, następnie nałożyć krem nawilżający na dzień i potem krem z filtrem. Po kremie z filtrem można aplikować makijaż. Pamiętaj o tym, aby co 2 lub 3 godziny dodatkowo aplikować kosmetyk. Może wydawać się to dość kłopotliwe, ze względu na nałożony makijaż. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj stosowanie kremów typu bb lub kremów z podkładem i filtrami w jednym. Dzięki temu w jednym kosmetyku można cieszyć się kilkoma właściwościami. Bardzo ważne jest, aby taki kosmetyk stosować codziennie, niezależnie od pogody. Promieniowanie UV jest szkodliwe przez cały rok. Ochrona przed słońcem to podstawowe zadanie w pielęgnacji skóry, niezależnie od pory roku, rodzaju skóry i wieku. Im wcześniej zacznie się profilaktykę przeciwsłoneczną, tym większa szansa, że skóra będzie w lepszej kondycji w późniejszym wieku. Skóra opala się mimo kremów z filtrem, także opalenizna i tak się pojawi. Tylko w takiej opcji jest to bezpieczna opalenizna, która nie szkodzi skórze tak, jak ta pojawiająca się bez stosowania kremów z filtrem.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o kremach z filtrem?

Aby dobrać krem z filtrem, należy patrzeć na rodzaj swojej skóry i jeśli jest wrażliwa, to taki balsam wybrać. Po drugie, krem musi być dopasowany do naszego fototypu skóry. Każda skóra ma nieco inny fototyp, w zależności od koloru oczu, włosów i odcienia karnacji. Liczą się także indywidualne reakcje na słońce. Jeśli ma się skłonności alergiczne, to trzeba zwracać na skład kremu i ważne, aby nie zawierał filtrów chemicznych. Są to substancje, które mogą wywoływać podrażnienia skóry. Wtedy lepiej zastosować filtry naturalne lub fizyczne czyli mineralne. Nie wchodzą one w reakcje ze skórą. Kremy UV mogą mieć różne postacie, jedne mają postać balsamu, inne sprayu. Najważniejsze, aby aplikować je regularnie, bo wtedy zapewniają skuteczną ochronę.

Czy ochrona kosmetykami z filtrami UV jest ważna?

Owszem, bo promieniowanie UV jest niestety mocno szkodliwe dla skóry. Opalenizna jest ładną ozdobą, ale opalanie się bez kremów jest na dłuższą metę szkodliwe. Powoduje ono przyśpieszone powstawanie zmarszczek, na skutek fotostarzenia się skóry. Poza tym skóra staje się bardziej wysuszona i mogą pojawiać się przebarwienia. Słońce ma wpływ także na różne choroby skóry i może zaostrzać stany zapalne przy trądziku. Stosowanie kremów z wysokimi filtrami to najważniejszy element profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Jeśli nie chcesz nakładać kilku kosmetyków naraz, możesz użyć kremu nawilżającego z filtrami UV i wtedy w jednym kosmetyku masz wszystkie potrzebne substancje. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy nałożyć jeden krem i ochrona jest gwarantowana, a skóra jednocześnie jest nawilżona i dostarcza się jej składników aktywnych pochodzących z tego samego kremu.

Dodaj komentarz