Regeneracja, nawilżanie i odżywianie – czy zapewniasz to wszystko swoim włosom?

Prawidłowa pielęgnacja włosów i skóry głowy to podstawa w walce o piękną, lśniącą fryzurę.

Chcesz, by twoje włosy wyglądały jak z reklamy? A co robisz w tym kierunku? Jak wygląda twoja codzienna rutyna? Przyjrzymy się dziś najnowszemu trendowi z TikToka, sprawdzimy, na czym polega hair cycling i podpowiemy ci, co możesz zrobić, by cieszyć się zdrowymi, mocnymi włosami.

Co to jest hair cycling?

To rutyna, która została zaczerpnięta ze skin cycling, czyli rutyny pielęgnacyjnej skóry. W obu przypadkach założenia są takie same, czyli po pierwsze regeneracja, po drugie nawilżanie a po trzecie odżywianie. Wszystkie te etapy są ogromnie ważne. Nasze włosy potrzebują wsparcia do odbudowy uszkodzeń skóry głowy i struktury włosów, dodatkowego nawilżania oraz dawki składników odżywczych, które je wzmocnią, a także zabezpieczą przed działaniem czynników zewnętrznych.

Hair cycling jest odpowiedzią na potrzeby włosów, dostosowaną do ich aktualnych potrzeb. Nasze fryzury codziennie mierzą się z zanieczyszczeniami powietrza, smogiem, kurzem, intensywnym słońcem, silnym wiatrem, wilgocią lub przesuszonym powietrzem klimatyzowanych pomieszczeń, chlorowaną wodą. Do tego regularne zabiegi z użyciem suszarki, prostownicy, lokówki, kosmetyki do stylizacji, mocno osłabiają strukturę włosów, pogarszając ich kondycję.

Czego potrzebują włosy?

  • Regeneracja

Twoje włosy każdego dnia ulegają mikro uszkodzeniom. Dzieje się to podczas wycierania ich w ręcznik, noszenie wysokich upięć, czapek, a także czesania ich nieodpowiednią szczotką. Kolejne uszkodzenia powstają w wyniku kontaktu z bardzo wysoką temperaturą, działaniem niesprzyjających czynników atmosferycznych, stosowaniem drażniących kosmetyków, ale również hormonów.

  • Nawilżanie

Pasma włosów stale tracą wilgoć. Woda z nich odparowuje, szczególnie wtedy, gdy zabraknie odpowiedniej warstwy okluzyjnej. Włosy odwodnione stają się suche, matowe, łatwo się łamią. W niektórych przypadkach skóra głowy chcąc zapobiec przesuszeniu wzmaga produkcję sebum, co prowadzi do nadmiernego przetłuszczania się włosów.

  • Odżywianie

Tak jak twój organizm potrzebuje witamin i mikroelementów, tak samo powinnaś dostarczać swoim włosom wszystko, co pomoże im utrzymać zdrowie. Wartościowe składniki odżywcze zapewnią im odbudowę i ochronę przed wszystkim, z czym mierzą się na co dzień.

Jak przeprowadzić hair cycling?

Hair cycling przeprowadzamy w ciągu kilku dni.

Dzień 1

Skup się na dogłębnym oczyszczaniu. Poza myciem włosów wykonaj peeling trychologiczny skóry głowy. W dalszej kolejności nałóż na włosy od wysokości ucha w dół maskę intensywnie regenerującą. Warto następnie sięgnąć po serum z zawartością olejków.

Dzień 2

Po normalnym myciu włosów szamponem, sięgnij po kosmetyki silnie nawilżające. Sprawdzi się tu maska, serum, odżywka z zawartością kwasu hialuronowego. W skórę głowy warto wmasować wcierkę nawilżającą np. z wyciągiem z aloesu, który dodatkowo łagodzi podrażnienia.

Dzień 3

Umyj włosy jak zwykle, a następnie sięgnij po produkty odżywcze do włosów. Sprawią, że pasma staną się mocniejsze, wygładzone i lśniące. Jednocześnie zyskają warstwę ochronną przed wszystkim, co mogłoby im zaszkodzić.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz