Polska: Ochotnicze patrole antybanderowskie

 

DSCF0300

Akcja formowania ochotniczych patroli granicznych, o której informowaliśmy po raz pierwszy dwa tygodnie temu, wciąż trwa w odpowiedzi na eskalację walk wojsk Kijowa z banderowskim "Prawym Sektorem" w pobliżu polskiej granicy i postępującą destabilizację Ukrainy.

W ubiegłym tygodniu w Bieszczadach przy granicy polsko-ukraińskiej odbyły się ćwiczenia taktyczne antybanderowskich patroli. Podzieleni na sekcje ochotnicy trenowali między innymi: skryte przemieszczanie się i docieranie w rejon działania, zakładanie baz przejściowych i posterunków obserwacyjnych, orientowanie się w terenie oraz utrzymywanie łączności i koordynację działań zmotoryzowanych patroli. Działając w pobliżu trudno dostępnych sektorów granicy zidentyfikowano jej potencjalne słabe punkty i możliwe kanały przenikania do Polski nielegalnych imigrantów lub bojówkarzy. Podczas rozmów z mieszkańcami rejonów Podkarpacia położonych najbliżej granicy uzyskano cenne informacje na temat możliwych wariantów banderowskich prowokacji w tym rejonie, obawa przed którymi jest powszechna.

Akcją formowania antybanderowskich patroli obywatelskich zainteresowały się media, którym udzielono wszelkich niezbędnych informacji - materiał na ten temat wyemitowała rosyjska stacja NTV. Duży wkład w logistyczne zabezpieczenie ćwiczeń wnieśli lokalni przedstawiciele środowiska narodowego, którym należą się serdeczne podziękowania. Akcja jest wciąż kontynuowana, a w najbliższych miesiącach możliwy jest nabór nowych ochotników.

(Na podst. inf. własnych Redakcja Xportal.pl)

panorama

photo22

border1

border4

photo42
photo32

Wszystkie nasze inicjatywy są finansowane ze środków własnych naszych działaczy i sympatyków.

Chcesz nas wesprzeć? Każda złotówka przybliża cel!

Adresat: Dziennik Internetowy Xportal.pl
Tytułem: Darowizna
Nr konta: 17 1140 2004 0000 3902 6729 7763

FacebookTwitterGoogle+WykopPinterestEmailPrintShare
 
 
 

47 komentarzy

 1. danekbb pisze:

  ponieważ nasze władze działają na naszą zgubę, jedynie od naszej inicjatywy zależy, czy uda nam się przetrwać. Dlatego brawo Rodacy. Tego potrzebujemy więcej i częściej

 2. Андрей pisze:

  Как ребята реально оценивают опасность проникновения ОУН на территорию Польши и её действия?События,произошедшие в Мукачево показывают попытку украинских националистов контролировать потоки товаров через границу,в т.ч. и контрабанды.На контрабанде выживала при Януковиче значительная часть населения Западной Украины и попытка прижать приграничный бизнес с контрабандой подвигло западноукраинцев на активные действия в Киеве при устранении Януковича.Сейчас остро стоит вопрос с продажей украинского янтаря,который в значительной части скупается польским бизнесом.Если украинские националисты сядут на эти товарно-денежные потоки,то они получат независимое финансирование.По ряду оценок подготовленых боевиков на начало 2014 года было около 20 000 человек.Теперь их больше,они получили время на слаживание,укоренение в регионах,вооружённость и представительство в легальном украинском бизнесе.Следовательно,следует ждать попытки взять под контроль или организовать собственные бизнес-структуры в Польше,Словакии,Венгрии и Румынии.При таких целях они просто будут просачиваться и организовывать группы силового прикрытия и давления,легализовав их как спортивные,охранные либо другие достаточно мобильные и легко мобилизуемые группы.Учитывая,что недальновидные политики Западной Европы и поныне на своей территории проводят подготовку украинских военных,то знакомых с ситуацией на местах будет достаточно много,а мигрирующие рабочие из Украины прекрасное прикрытие для легального проникновения.

 3. Piotr pisze:

  Rewelacja,brawo,tak trzymać !!!

 4. Ślązak pisze:

  Dobra robota chłopaki.Precz z tą banderowską chołotą.Oni dokonywali rzezi na Wołyniu (UPA-Bandery),rzezi ludności podczas Powstania Warszawskiego (Ukraiński Legion Samoobrony-Diaczenki),naszym żołnierzom w ’39 ukraincy strzelali w plecy choć byli obywatelami II Rzeczypospolitej.Nacjonalizm ukraiński jest przeżarty antypolską ideologią Doncowa oraz proniemieckimi sympatiami.Przecierz to kat polaków Bohdan Zenobij Chmielnicki w XVII wieku oddał Ukrainę rosyjskiej Carycy.Róbcie to co robicie dla bezpieczeństwa i ku chwale Wielkiej Polski.

  • jerzyeryk pisze:

   A gdzie oddziały Wojsk Ochrony Pogranicza tudzież jednostki regularnej armii.Czy wszystkie wyjechały do obrony interesów USA,czy też profilaktycznym zabezpieczeniem ludności pasa przygranicznego nie jest rząd zainteresowany.A może decydenci czekają na jakieś konkretne nieszczęście w tym rejonie celem rozpętania wojenki dla ucieszenia amerykańskich mocodawców.

 5. ck pisze:

  Realizuje się scenariusz o którym tu mowa: https://youtu.be/YtI-_Q88y88

 6. mc5 pisze:

  Popieram. Tylko uważajcie żeby nie doszło do tragedii i przypadkowego wypadku z SG. Oni przecież wykonują swoje obowiązki i komuś możecie się pomylić z tymi bandytami upowcami. Służyłem w SG 27 lat. Powodzenia. Pomagajcie naszej SG.

 7. Janusz43 pisze:

  BRAWO PANOWIE !!!! POWODZENIA !!!!!!!!

 8. Tomson pisze:

  Propozycja z mojej strony jeżeli jest ktoś z Podkarpacia a dokładniej z okolić Przemyśla itp i jest dobrze ogarnięty to może uda się zorganizować jedną wiekszą grupę jest u Nas duzo młodych osób ktore w pojedynke walczą o to żeby Przemyśl i okolice były zawsze Polskie a tymczasem aut z banderowskimi flagami itp przybywa. jeśli ktoś spróbuje to ruszyć w Przemyślu to sam osobiście pomogę i przyprowadze kilka ogarniętych osób

 9. Przemyślak pisze:

  Wielki szacunek za to co robicie !!!

 10. Leon pisze:

  Ogólnie zasada stworzenia takich patroli jest bardzo dobra lecz niech już mają prawdziwą broń chociażby bocznego zapłonu .22LR.

 11. sambor_sobieski pisze:

  Jestem chętny do zorganizowania patrolu południowego. Zaczyna przybywać nam imigrantów na dolnym śląsku. Dzisiaj przemyt przez szklarską porębę.

 12. VesemirStreet pisze:

  Jak się do nich zapisać? Jestem Chętny mam ekwipunek itp tylko jak do nich dotrzeć?

 13. ALA pisze:

  BÓG, HONOR, OJCZYZNA.ZAWSZE Z BOGIEM PO ZWYCIĘSTWO!DZIĘKUJĘ ZA TO ŻE JESTEŚCIE PATRIOTAMI ALE NIE ZAPOMINAJCIE O BOGU PROSZĘ.

 14. Ukraina chce napisać historię na nowo, uznając jego bohatera Bandera, myśląc, że będą one odpuścicie grzechy wejściu Związku Radzieckiego.
  Z historii nie ma żartów, zaczęli rozważać sobie wielki szacunek dla zupełnie stracił krajów ościennych nie szanują swoją historię.
  Musimy pokazać, że nie da się napisać historię na nowo dla siebie według własnego uznania.

 15. El Polako. pisze:

  UWAGA!!!
  Nie dajcie sie wciagnac w propagande wschodu.
  Dzielic i klocic=rzadzic i miec kontrole.

 16. Krakus pisze:

  Jestem z wami

 17. ksmamona pisze:

  Gdzie można przystąpić ?

 18. Борис Васильевич Ляпкин pisze:

  W Rosji o tym wiadomości, okazało się tylko dziś, tak samo jak i o tytule organizacji (http://rusvesna.su/news/1439054915). Dobrze, że w filmie jest link do portalu. Chociaż flaga organizacji wiem, widziałem już)) To wspaniała inicjatywa! Pozdrowienia z Moskwy.

 19. zylu pisze:

  też bym z chęcią dołaczył

 20. Farnak pisze:

  Jeśli bedzie nabór zgłaszam sie na ochotnika. Proponuje odrazu Lwów odbić… Dodatkowo wszystkim zainteresowanym zalecał bym używac broni czarnoprochowej jesli ktos nie ma pozwolenia . wiadomo duzo nie postrzelasz gdyz ladowanie troche zajmuje ale z takiego rewolweru 12mm strzal w klatke i po chlopie:)

 21. Mieszko pisze:

  Jeszcze Polska nie zginęła … Dał nam przykład „Ochotnicze patrole antybanderowskie”

 22. Malgorzata pisze:

  Jestem z Was dumna Chlopaki! !!!!

 23. weteran pisze:

  Wnuki i prawnuki Ślązaków siłą wcielonych w hitlerowskie szeregi okupanta, widzących zwyrodnialstwa chachłaków na polskiej ludności cywilnej w ich zbrodniczej herezji religijnej pamiętają co dziadkowie opowiadali. Zarżniemy każdego neo rezuna, który ośmieli się przekroczyć granicę naszego kraju. Rezuny w swojej herezji kontynuują ludobójstwa w wyrafinowanych torturach i likwidowanie cudzoziemców, my zlikwidujemy ich. Nagłośnijcie sprawę na Węgrzech i Białorusi oraz szczególnie w Niemczech. Wraz z wrogimi działaniami miejscowych anty polskich sitw przyjdą z pomocą miejscowi anty banderowcy ochotnicy.

 24. Reksiu pisze:

  Szkoda, że nie ma tego typu organizacji w województwie zachodniopomorskim.

 25. marwozny pisze:

  Sława Polsce – śmierć bandytom ukraińsko-banderowskim – tak jak oni ponad 70 lat temu – „rezać ukrów”

 26. Pawel pisze:

  Gdzie sa pobory?

 27. Paweł pisze:

  Brawo Panowie! Siła i honor

 28. Przemyski Nacjonalista pisze:

  jeżeli będzie nabór do tego w Przemyślu z chęcią się dołączę 🙂

 29. Ślonzok pisze:

  Górny Śląsk zawsze Polski !!! Od nas też pomoc nadejdzie !!!

 30. niewolnik_Europy pisze:

  W Gdańsku roi się od ruskich,pomocy!!!pracują w stoczniach za 6 zł na godz.i tym samym odbierają pracę Polakom!!!

 31. Arek pisze:

  Brawa dla tych panów. Odwaga, honor i Ojczyzna! Pozdrawiam z Warszawy. Arek

 32. Mario pisze:

  Na Mazurach też pilnujemy UPAińskiej hołoty

 33. adamus pisze:

  wszystko sfingowane przez armię USA, na całym świecie, ale co mamy zrobić, jak będzie trzeba to i ja będę

 34. wataszka pisze:

  Chętnie wspomogę mieszkam 7 km od granicy ukraińskiej.

 35. Templariusz pisze:

  Ja też chce pomóc.

 36. oba pisze:

  tylko nie bierzcie jeńców…

 37. Narodowiec pisze:

  gdzie będzie prowadzony nabór, zastanawiam się nad wstąpieniem w szeregi, Szczecin z wami panowie !

 38. red.bed pisze:

  Hanysy popierają !

 39. tomek pisze:

  serce rośnie 🙂

 40. grzegorzbk pisze:

  Znowu my sami, społeczeństwo, jak zwykle wykonujemy to, co należy do rządu i za co płacimy podatki. Czyli w „naszym” (on będzie naszym, jak go odbierzemy) kraju sam się broń, sam się lecz, ucz itd. Ale na razie to jedyne wyjście… Roześlę link, gdzie tylko mogę i sam pomogę, na ile będzie mnie stać.

 41. NR pisze:

  Świetna inicjatywa, aż sam żałuję, że mieszkam na tyle daleko, by nie móc się zaciągnąć.

  • Zachód pisze:

   Na zachodniej granicy też by się przydała taka inicjatywa . Bądź co bądź to tylko kwestia czasu aż będziemy graniczyć z Kalifatem Wiedeńsko-Paryskim.

 42. przemko pisze:

  A tymczasem pod przemyslem ukraincy z PS na karcie polaka,na wakacjach urzadzaja sobie „rajdy nocne””zabawy paintball”
  Uczac sie topografi terenu,zabudowan,miejsc istotnych.

 
 
 
 
Skysa App Bar