Czym wyróżnia się odzież używana podczas survivalu?

Survival, znany jako sztuka przetrwania, to jedna z najciekawszych form aktywności fizycznej. Umiejętność przetrwania w ekstremalnych warunkach wymaga jednak nie tylko sporej wytrzymałości i odpowiednich umiejętności, ale również dobrej odzieży. Bez niej niemożliwe byłoby poradzenie sobie w niełatwych warunkach. 

Wybór odzieży survivalowej – co wziąć pod uwagę?

Z każdym kolejnym rokiem survival zyskuje coraz więcej fanów. Umiejętność przetrwania w ekstremalnych warunkach dostarcza wielu wyjątkowych wrażeń, jednak aby nie generowała ona niechcianego niebezpieczeństwa, niezbędne jest wykorzystanie odpowiedniej odzieży outdoor. Ubrania survivalowe są jednak bardzo szerokim pojęciem, a specyfika danej odzieży zawsze zależy od jej zastosowania.

Przed zakupem odpowiednich produktów dla siebie należy więc przede wszystkim rozeznać się w warunkach, jakie panują w miejscu, do którego chcesz się udać. Sprawdzić należy nie tylko temperaturę i częstotliwość opadów atmosferycznych, ale również typ terenu. Przykładowo, na terenach pustynnych stosuje się jasną odzież, podczas gdy w górach rekomendowane są ciemne ubrania. Wybierając odzież survivalową, szczególną uwagę warto skoncentrować na dobrej bieliźnie oraz ubraniach stanowiących warstwę magazynującą ciepło. 

Czym cechuje się odzież survivalowa?

Odzież survivalowa to naprawdę szerokie pojęcie. Zaliczamy do niej nie tylko T-shirty czy polary, ale również bluzy, poncha, kurtki przeciwdeszczowe, płaszcze, a nawet wcześniej wspomnianą bielizną. Odzież survivalowa powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby nie wychłodzić organizmu, a równocześnie go nie przegrzać. Bardzo duża część ubrań survivalowych jest termoaktywna, co sprawia, że znakomicie spisują się one w miejscach, w których panuje niska temperatura.

Dobra odzież survivalowa musi być sucha – tyczy się to przede wszystkim bielizny – a równocześnie odpowiednio dopasowana. Odzież przeznaczona do tej formy aktywności jest wykonywana ze szczególną troską o detale, aby nie powodować nawet niewielkiego dyskomfortu. Osoby chcące na poważnie zająć się survivalem powinny skupić się przede wszystkim na tym, aby kupić dobre spodnie bushcraft. Dzięki ich zastosowaniu możliwe będzie przetrwanie nawet w szczególnie trudnych warunkach. 

Ważne cechy odzieży survivalowej – o nich warto pamiętać!

Bardzo istotnym elementem wyposażenia osób decydujących się na survival są odpowiednie buty. Obuwie przeznaczone do tej formy aktywności wyróżnia się tym, że jest dobrze dopasowane do stopy i zapewnia świetną stabilizację nogi. Większość butów do survivalu jest wysoka, a w ich procesie produkcyjnym przeważnie wykorzystuje się wodoodporne materiały.

Nie możesz zapomnieć także o jakościowym nakryciu głowy. Czapka ochroni nie tylko przed zimnem, ale również przed promieniami słonecznymi, dlatego warto wziąć ją ze sobą. Latem dobrą alternatywą dla czapki może być chusta. Jest ona lekka i wygodna w noszeniu, a równocześnie zwiększa Twoje bezpieczeństwo. 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz