Żaluzje Dual – poznaj innowację wprost od producenta

Znalezienie odpowiednich żaluzji na duże okno może być wyzwaniem. Dwa osobne profile nie zawsze harmonijnie wpisują się w aranżację i w niektórych wnętrzach wyglądają po prostu  nieestetycznie. Na szczęście istnieją żaluzje Dual, które zostały stworzone właśnie z myślą o atrakcyjnej i funkcjonalnej osłonie dużych okien. 

Innowacyjność żaluzji Dual

Na polskim rynku pojawiło się niedawno idealne rozwiązanie dla posiadaczy dużych okien. Nowoczesne systemy budowy domów wymogły na producentach żaluzji okiennych wprowadzenie innowacyjnych systemów. Firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują nowe, wygodne rozwiązania. 

Żaluzje Dual wykorzystują jeden profil mocujący, do którego przynależą dwa osobne płaszcze zasłaniające. Co daje takie rozwiązanie? Możliwość osobnej regulacji niezależnych części żaluzji. Dzięki temu można precyzyjniej dobrać ilość wpadającego do wnętrza światła do osobistych potrzeb – przysłonięcie jednej części okna nie wyklucza bowiem pozostawienia drugiej odsłoniętej.

Żaluzje Dual

Do jakiego stylu wnętrz pasują żaluzje ?

W ostatnich latach nastąpiła zauważalna zmiana w zakresie dekoracji okiennych. Lokatorzy często rezygnują z tradycyjnych firan i pozostawiają jedynie zasłony lub rolety zewnętrzne. Te jednak często zbyt mocno zaciemniają pomieszczenie. Żaluzje Dual są nie tylko zdecydowanie bardziej praktyczne, ale i atrakcyjne wizualnie. Występują w wielu wariantach kolorystycznych i mogą być wykonane z różnych materiałów, np. bambusa albo nowoczesnego materiału faux wood. Stanowią efektowne dopełnienie wystroju wnętrz i pasują do wielu stylów aranżacyjnych. Tego typu żaluzje w rozmaitych odsłonach ma w swojej ofercie polski producent Clicky

Fanom minimalizmu i nowoczesności spodobają się osłony w neutralnych kolorach: beżowe, białe czy szare. Miłośnicy stylu skandynawskiego mogą połączyć białe żaluzje z maskownicą w kolorze drewna. Zaś do stylu loftowego i ciemnych ram okiennych pasować będą czarne lub grafitowe modele.

Żaluzje w wersji faux wood

Z jakich materiałów mogą być wykonane żaluzje Dual?

Zastanawiasz się, czy wśród dostępnych wariantów  znajdziesz model z materiału, który sprosta Twoim oczekiwaniom? Oczywiście! System dwupłaszczowy jest stosowany w osłonach o różnych parametrach. Na rynku znajdziesz m.in.: 

  • bambusowe żaluzje Dual – są ekologiczne i wizualnie ocieplają wnętrze, tworząc przyjemną, domową atmosferę. Pasują do większości stylów i doskonale współgrają np. z nurtem boho;
  • żaluzje Dual z drewna abachi – są bardzo eleganckie i egzotyczne. Odznaczają się wspaniałą, delikatną fakturą, a do wnętrz wprowadzają ciepło i powiew egzotyki.
  • żaluzje Dual z drewna lipowego – stanowią niezwykle piękną dekorację okienną – są eleganckie i ponadczasowe.
  • żaluzje Dual z faux wood – fantastycznie sprawdzą się w pomieszczeniach, narażonych na działanie wilgoci, np. w łazience lub kuchni. Są niezwykle trwałe i bezproblemowe w utrzymaniu czystości. 

Jak wybrać odpowiedniego producenta żaluzji?

Przede wszystkim należy kierować się doświadczeniem producenta i zwrócić uwagę na jakość produktów. Niektóre firmy oferują żaluzje drewniane, które są tworzone na wymiar. Dzięki temu osłony mogą być perfekcyjnie dopasowane do rozmiaru okna i jeszcze lepiej spełniać swoją funkcję. Ponadto istotna jest nie tylko jakość samego produktu, ale także obsługi klienta. Ważne, aby komunikacja z pracownikami była sprawna, a dostawa nie trwała tygodniami. Dodatkowo warto też sprawdzić politykę ekologiczną firmy i opinie klientów, którzy skorzystali z oferty danej firmy. Po uwzględnieniu tych wszystkich czynników można dokonać świadomego wyboru.

Dodaj komentarz